Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.02.2008 05:51 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wydarzenia Autor:IBW, AJ Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Prozatorskie skróty
Logo projektu, w ramach którego odbędzie się spotkanie z Alicją Bykowską - Salczyńską, a także wieczory autorskie innych pisarzy
Logo projektu, w ramach którego odbędzie się spotkanie z Alicją Bykowską - Salczyńską, a także wieczory autorskie innych pisarzy
Alicja Bykowska - Salczyńska, poetka, eseistka i autorka słuchowisk radiowych, będzie bohaterką spotkania w olsztyńskim Starym Ratuszu. W kolejnych miesiącach odbędą się prezentacje innych pisarzy: Tomasza Białkowskiego, Mariusza Sieniewicza, Włodzimierza Kowalewskiego, Piotra Siweckiego, Edwarda Cyfusa i Joanny Wilengowskiej.

Słuchowiska Alicji Bykowskiej - Salczyńskiej zdobywały nagrody w konkursach organizowanych przez II Program Polskiego Radia.

Dwa lata temu słuchowisko Gdzie jest ten tani kupiec zdobyło Grand Prix oraz nagrodę za scenariusz na sopockim festiwalu Dwa Teatry i reprezentowało Polskie Radio w prestiżowych konkursach Prix Italia oraz Prix Europa.

Bykowska - Salczyńska jest też cenioną poetką, autorką m.in. tomów: W przerwie pomiędzy światem a zabawką (1979), Autobus do Mokin (1992; nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek), Jeziora wewnętrzne (1994), Kamienny ogród. Relacje liryczne z podróży do Bretanii (1996), a także Opowieści z litoralu (2000) oraz Śnieżnik. Wiersze elektroniczne (2006).

Jej wiersze przekładano na języki: litewski, niemiecki, rosyjski i węgierski.

Pisarka współpracuje ze Wspólnotą Kulturową Borussia. Od trzech lat jest prezeską olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Skończyła polonistykę na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i pracuje jako polonistka w Olsztynie.

Spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę, o godz. 17.30, jest częścią projektu Prozatorskie skróty, który realizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Program ruszył 31 stycznia.

Jego autorzy założyli, że sami pisarze, w specyficzny dla siebie sposób i z własną interpretacją, będą czytali fragmenty swojej twórczości. Prezentacje zostaną nagrane w studio radiowym, a następnie będą odtwarzane w Starym Ratuszu.

Codziennie o tej samej porze, o godzinie 17.30, w wypożyczalni głównej /dział beletrystyki/ oraz w atrium Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, będzie można usłyszeć kolejne fragmenty nagrania.

Edycję jednego dzieła będzie zamykało spotkanie autorskie, podczas którego będzie czytany przez pisarza wybrany fragment dzieła literackiego.

Od 14 do 26 lutego w Starym Ratuszu można usłyszeć Alicji Bykowskiej - Salczyńskiej, która czyta swoje opowiadanie i słuchowiska.

Jako kolejni swoje utwory będą prezentować: Tomasz Białkowski, Mariusz Sieniewicz, Włodzimierz Kowalewski, Piotr Siwecki, Edward Cyfus i Joanna Wilengowska.

Projekt jest realizowany we współpracy z Polskim Radiem Olsztyn.

Stary Ratusz mieści się przy ul. Stare Miasto 33.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11412
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8998568

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.