Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Cyfryzacja kultury

Niebawem ogłoszony ma być drugi nabór wniosków do priorytetu digitalizacja Wieloletniego Programu Kultura+. O tym kto i na jakich warunkach może pozyskać środki na tworzenie infrastruktury technicznej dla zasobów cyfrowych, digitalizację zasobów kultury i dziedzictwa narodowego - w tym mniejszości narodowych i etnicznych - oraz przechowywanie zasobów i ich udostępnianie mowa będzie podczas konferencji, jaka odbędzie się 17 października w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

Program Kultura+ jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem rządowym na lata 2011-2015, a jego podstawowym celem jest poprawa dostępu do kultury oraz zwiększenie uczestnictwa w kulturze w społecznościach lokalnych. Z kolei wsparcie digitalizacji zasobów kultury poprzez zakup sprzętu do digitalizacji, sam proces digitalizacji oraz cyfrowe upowszechnianie zdigitalizowanych zbiorów - to cele jednego z priorytetów Wieloletniego Programu Kultura +.

Obsługa priorytetu została powierzona Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu, a pierwszy nabór wniosków zakończył się w kwietniu.

O tym, jakie były jego efekty i o samej koncepcji WPK Kultura+ mówić będzie Michał Plotzke, koordynator działu programów z Narodowego Instytutu Audiowizualnego na konferencji organizowanej przez CSE Światowid w Elblągu pod hasłem Ocalić od zapomnienia. Niematerialne dziedzictwo kulturowe - dziś, jutro, pojutrze...

Drugi nabór wniosków nie został jeszcze ogłoszony, wiadomo natomiast, że pojawią się zmiany w regulaminie. Jakie? Być może odpowiedź poznać będzie można podczas konferencji.

- Spotkanie, adresowane szczególnie do instytucji kultury woj. warmińsko-mazurskiego, archiwów, muzeów, bibliotek oraz mniejszości narodowych, odbędzie się w poniedziałek, 17 października w godzinach 10 ? 16 ? zachęca Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. - Patronat nad konferencją objął Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Konferencja, w której obok marszałka, udział wezmą także Katarzyna Sadowska-Mazur z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Alicja Janiak z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz Waldemar Majcher, specjalista ds. ochrony niematerialnego dziedzictwa kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Iwona Kwolek z Maciejem Chojnackim z Digital-Center Sp. z o.o. odbędzie się w sali kameralnej CSE Światowid. Po niej odbędą się warsztaty digitalizacyjne z użyciem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłaszać się można za pośrednictwem strony: http://rejestracja.swiatowid.elblag.pl/.

W załączeniu szczegółowy plan konferencji.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726945

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.