Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.10.2011 08:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Kto stworzył najlepszą kompozycję?

Najwięcej prac nadeszło w technikach graficznych akwatinty i akwaforty, a także suchej igły oraz technik mieszanych i własnych. Są też pleksoryty, linoryty czarnobiałe i barwne, grafika komputerowa  oraz prace malarskie olejne, akrylowe i akwarele, jak również kilka batików. Te wybrane przez komisję konkursową będzie można zobaczyć na wystawie, której wernisaż odbędzie się 18 października o godz. 18.00 w Galerii Nobilis w elbląskim Światowidzie.

Będą to prace nadesłane na ogólnopolski konkurs plastyczny Kompozycje, jaki Centrum Spotkań Europejskich Światowid zorganizował już po raz piąty, a na który nadesłanych zostało 470 prac z całej Polski, a także z Federacji Rosyjskiej, z Kaliningradu.

- Głównym celem konkursu jest prezentacja twórczości plastycznej, która
rozwija kulturę uczuć, pogłębia zainteresowanie urodą świata i
kształtuje postawę twórczą wobec życia - mówi Teresa Miłoszewska, kierownik działu edukacji kulturalnej CSE. - Konkurs daje szansę popularyzacji twórczości szczególnie utalentowanych autorów z różnych środowisk i miejsc zamieszkania oraz możliwość prezentacji efektów ich pracy w trzech technikach - malarstwie, batiku i grafice.

Temat konkursu pozwolić ma na dowolność interpretacji, a nadesłane prace oceni komisja konkursowa w składzie: Wojciech Sęczawa (ASP Gdańsk), Benedykt Kroplewski (artysta plastyk) i Marta Karaś (Galeria El, historyk sztuki).

Wernisaż prac konkursowych odbędzie się 18 października o godz. 18.00
w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Wstęp jest wolny.

- Tego dnia, w godz. od 15.00 do 17.00, w pracowniach CSE odbędą się
również otwarte warsztaty dla instruktorów i uczestników zajęć plastycznych realizowanych na terenie powiatu elbląskiego - dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz, artystka i instruktorka Światowida.

Konkurs "KOMPOZYCJE" jest realizowany w ramach projektu "Twórcza Terapia" i uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11521
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9573012

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.