Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.10.2011 09:12 Miasto:Olsztyn Kategoria:Teatr Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Teatr im. Stefana Jaracza
Demoludy w krzywym zwierciadle

Za nieco ponad tydzień rozpocznie się doroczna, kilkudniowa multidycyplinarna impreza prezentująca działalność międzynarodowych zespołów scenicznych. V Międzynarodowy Festiwal Teatralny DEMOLUDY odbędzie się w dniach 17-22 października w Olsztynie.

Rumunia-Węgry-Czechy-Polska: przejrzyj się w krzywym zwierciadle teatru. To nie jest twój dobry znajomy - kac, to twoja prawdziwa twarz. Jesienią będziemy śmiać się - od Bukaresztu po Olsztyn, aż pójdzie nam w pięty. A śmiechem tym nie pogardziłby Monty Python. Ironia będzie wyrabiać biceps groteski. Nasz festiwal jest dla twardzieli, którzy mają odwagę stanąć twarzą w twarz z parodią samego siebie. Tak organizatorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie zachęcają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Impreza popularyzuje nową dramaturgię krajów byłego bloku wschodniego oraz kulturę byłych krajów socjalistycznych - w tym muzykę, sztukę oraz kulturę życia codziennego.

Podczas wszystkich edycji imprezy przed olsztyńską publicznością wystąpiły zespoły m.in. z Litwy, Mołdawii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Bośni, Czech oraz Słowacji.

Szczegółowy program tegorocznej, piątej edycji DEMOLUDÓW znaleźć można w załącznikach, a tutaj zobaczyć można reportaż z ubiegłorocznej edycji.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11661
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10191535

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.