Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.10.2011 10:37 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Rock'n'roll na festiwalu
Więcej informacji znaleźć mozna na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl
Więcej informacji znaleźć mozna na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl

W historii Rock'n'Rolla akrobatycznego w Polsce najlepszą seniorską parą są Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec, a jak tańczą zobaczyć będzie mogła publiczność Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP. Święto tańca odbędzie się w Elblągu w dniach 21-23 października.

Para tańczy razem od czterech lat - ich ostatnim sukcesem jest drugie miejsce w turnieju Rock and Rolla akrobatycznego z serii World Mastres, jaki odbył się 24 września w Doebeln, w Niemczech.

Turnieje Rock'and'Roll'a Akrobatycznego są rozgrywane już od 1986 roku. W całym świecie ta dyscyplina jest szalenie popularna, skupiając tysiące tancerzy. To jedna z nowych dyscyplin sportowych, uznana za sport światowy po pokazach na Word Games w Akita w roku 2001, a w 2005 roku na Word Games w Duisburgu Rock'n'Roll Akrobatyczny
prezentowany był już jako oficjalna dyscyplina sportu światowego.

W Polsce największe osiągnięcia ma para seniorska Jacek Tarczyło i Ania Miadzielec, których w ubiegłym roku mogliśmy podziwiać w programie "Mam Talent".

Jako jedyni stanęli na podium Mistrzostw Świata , zdobyli Mistrzostwo Europy Formacji, a w 2010 roku zdobyli wicemistrzostwo Pucharu Świata. Jako jedyni w historii światowego Rock'n'Rolla podczas Mistrzostw Europy 2009r. w Chorwacji wykonali element akrobatyczny ze śrubą do łapania na barki. W tym roku już dwukrotnie zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata. Na co dzień trenują w Sportowym Klubie Tanecznym Mega Dance w Zielonej Górze. Razem studiują na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku
Wychowanie Fizyczne.

- Podczas tegorocznego Baltic Cup znów postanowiliśmy pokazać zupełnie inny rodzaj tańca - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, organizator wydarzenia. -  Pokazy specjalne to okazja żeby zaprezentować coś wyjątkowego, rock'n'rolla akrobatycznego będzie można zobaczyć w trakcie sobotniej gali.

Więcej informacji o programie Baltic Cup znaleźć można na stronie festiwalu.

Bilety na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup można kupić w kasie CSE Światowid w cenie - 30 zł. Cena biletów do stolika wynosi: 70 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68/76.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego
oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726280

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.