Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.04.2011 10:00 Kategoria:Etnografia Autor:386 Placówka:Brak
Kto dostanie Ludowe Oskary?

Konkurs na najciekawsze wydarzenie folklorystyczne w Polsce w 2010 roku ogłosiły: Fundacja Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej, Stowarzyszenie Twórców Ludowych i portal KulturaLudowa.pl. Kandydatury do Ludowych Oskarów można zgłaszać do końca kwietnia.

Organizatorzy konkursu zwracają uwagę, że w ostatnim czasie w naszym kraju odbywa się sporo znaczących przedsięwzięć związanych z kulturą ludową. "Stają się one znaczącym elementem współczesnego życia kulturalnego. Według nas, taki stan rzeczy wymaga zwrócenia uwagi i komentarza. Konkurs Ludowe Oskary jest najlepszą ku temu okazją" - wyjaśniają.

Placówki naukowe, muzea, stowarzyszenia, domy kultury, jednostki samorządu, organizacje społeczne, fundacje, rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne, wydawnictwa i osoby prywatne mogą walczyć o Ludowe Oskary w kategoriach:

- festiwale, koncerty i imprezy plenerowe,
- pokazy i warsztaty twórcze,
- konkursy i wystawy,
- projekty badawcze,
- wydawnictwa książkowe i multimedialne, filmy DVD (nie dotyczy wydawnictw audio), audycje radiowe, programy telewizyjne, strony i portale internetowe.

Jury będzie oceniać oryginalność, nowatorstwo, walory poznawcze, naukowe, artystyczne i edytorskie - w zależności od rodzaju oraz formy zgłoszonych przedsięwzięć.

Wyniki zostaną ogłoszone w maju. Wtedy na portalu KulturaLudowa.pl rozpocznie się głosowanie - internauci będą mogli wskazać najlepsze wydarzenie spośród laureatów wybranych przez jury.

Zwycięzca otrzyma specjalną nagrodę. Uroczysty finał, wręczenie statuetek Ludowych Oskarów i wyróżnień honorowych będzie w czerwcu, w Lublinie.

Zgłoszenia kandydatur należy do 30 kwietnia (decyduje data stempla pocztowego) przesyłać na adres Fundacji Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej, ul. Grodzka 14, 20-112 Lublin, z dopiskiem Ludowe Oskary 2010 lub na email: oskary@kulturaludowa.pl.

Warto dodać, że pomysłodawcą i inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Ludowych, które w latach 2002-2006 było też jego głównym organizatorem. O nagrodę mogły się wówczas ubiegać jedynie osoby i placówki związane z województwem lubelskim. "Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem. Mimo to, ze względu na brak środków na dalszą realizację, w 2006 roku władze stowarzyszenia postanowiły go zawiesić" - czytamy w komunikacie prasowym.

Regulamin i karta zgłoszenia są w plikach dołączonych do tekstu, po prawej stronie. Szczegółowe informacje na temat Ludowych Oskarów można uzyskać pod tel. 81 532 49 74; email oskary@kulturaludowa.pl

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11594
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9920041

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.