Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.02.2007 01:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Karolina Ciechorska Placówka:Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
Stopy wody pod kilem
Żeglarstwo to wypoczynek i nauka - fot. nadesłana
Żeglarstwo to wypoczynek i nauka - fot. nadesłana
Około 100 młodych elblążan będzie uczyć się żeglarstwa. Na bezpłatnym kursie są wolne miejsca.


Wody w okolicach Elbląga nie brakuje, ale niewiele jest miejsc, w których dzieci i młodzież mogą nabywać praktyki żeglarskiej.
Naukę wykonywania manewrów łodzią wiosłową, motorówką i jachtem, prac szkutniczych oraz bosmańskich zakłada program, który przygotował Harcerski Ośrodek Wodny Bryza w Elblągu.
Projekt ruszy 5 marca. Młodzi miłośnicy sportów wodnych będą też zdobywać wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy, szeroko pojętej problematyki morskiej i śpiewać szanty. Wszystko zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego.
Jak zapewnia Karolina Ciechorska, szefowa Harcerskiej Służby Informacyjnej, zajęcia będą prowadzić doświadczeni instruktorzy żeglarstwa i ratownictwa. Pomagać im będą elbląscy harcerze.
- Każdy uczestnik będzie miał do zaliczenia kilkadziesiąt zadań, będących podsumowaniem wiedzy nabytej w czasie spotkań - mówi Karolina Ciechorska. - Najlepsi wezmą udział w ogólnopolskich regatach w klasie omega. Będzie też można zdobyć patent żeglarza jachtowego, a całość zakończy uroczyste wręczenie stopni żeglarskich stworzonych na potrzeby projektu Junga i kadet.
Koordynator programu hm. Mariusz Gągalski przewiduje, że w całym cyklu weźmie udział około dziesięciu grup liczących po dziesięć osób.
Szkolenia i warsztaty dla uczniów V i VI klas podstawówek, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych sfinansuje Urząd Miejski w Elblągu.
- Najważniejsze to zachęcić najmłodszych do żeglarstwa oraz przekazać im podstawy wiedzy w tej dziedzinie - podkreśla Karolina Ciechorska.
Zajęcia potrwają do połowy grudnia.
Udział w programie jest bezpłatny. Zgłoszenia indywidualne i zbiorowe będą przyjmowane do 1 marca; nr tel.: 502 101 142, 055 642 77 64 lub email: how@bryza.elblag.pl (należy podać: imię i nazwisko, adres, wiek i numer telefonu).


Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11746
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10405675

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.