Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.01.2007 04:31 Miasto:Olsztyn Kategoria:Teatr Autor:inf. nadesłana Placówka:Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
CZARNE na BIAŁO – NIEBIESKIM
Jeśli kotś poszukuje niestandardowego teatru grupa "Generacja 9/ 11" zaprasza na spektakl "CZARNE na BIAŁO - NIEBIESKIM", którego premierę będzie można zobaczyć już 28 stycznia o godzinie 19.00 w CEIK-u w Olsztynie. Przedstawienie, którego reżyserem jest Przemysław Wasilkowski, oparte zostało na motywach „Próby jej życia" Martina Crimpa oraz „Łaknąć" Sary Kane.
„Generacja 9/11", to autorski projekt Przemysława Wasilkowskiego. Umożliwił pracę twórczą i artystyczną młodych ludzi oraz zmierzenie się z czasem, w którym przyszło żyć młodemu pokoleniu. Podczas pracy nad projektem dotknięto tematów dotyczących pokolenia „11-go września", czyli młodych, wchodzących w dorosłe życie ludzi, którzy bardzo często w sposób bezpośredni (na ulicy, w domu, czy szkole) jak i pośredni (media) doświadczają przemocy i agresji. Spektakl podejmuje wyzwania i problemy, których nowoczesna cywilizacja nie podejmuje i spycha je w zapomnienie. W pracy, na scenie, zetknęły się: historia i tradycja z szybką i interaktywną teraźniejszością, tęsknota i romantyzm z wyrachowaniem i cwaniactwem, wolność z brutalnym uzależnieniem od rzeczywistości.
Symbol „11-go września", świat XXI-ego wieku, ukazuje grozę nigdy wcześniej niespotykanych problemów, wyzwań i wymagań. Niezrozumienie, strach i panika, nienawiść do drugiego człowieka, uniemożliwiają ludziom budowanie prostych, międzyludzkich kontaktów i więzi.
Praca nad spektaklem „Czarne na Biało Niebieskim" umożliwiła twórczą i artystyczną wymianę swoistych przesłań młodych ludzi dla otaczającego ich świata. Teksty zaczerpnięte z Martina Crimpa i Sary Kane stały się bazą indywidualnej i grupowej wypowiedzi uczestników projektu o tym co widza wokół siebie i jak czują Życie.
Przemysław Wasilkowski - absolwent łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach 1994 - 1999 odbywał staż w Workcenter Jerzego Grotowskiego w Pontederze, we Włoszech. Był ostatnim polskim uczniem Jerzego Grotowskiego.
Wielokrotnie jako aktora i reżysera gościliśmy go w Olsztynie (monodram Lament Doctoris Fausti; MC HCW Projekt; Zona Tenebrarum). Obecnie Przemysław Wasilkowski współpracuje z Teatrem Nowym w Łodzi. Jego prace prezentowane były na licznych scenach w Polsce i zagranicą m.in.: we Włoszech, Francji, Grecji, Brazylii, Rosji i Finlandii.

Realizator: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i Stowarzyszenie "Tratwa"
Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury
Termin: 28 styczeń 2007, godz. 19.00
Miejsce: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1
Dojazd autobusami 4, 10, 17, 23 (kierunek Jakubowo)
Wstęp: Wolny - na zaproszenia
Rezerwacja zaproszeń pod nr telefonu - (89) 526 95 94 w. 46 - Roman Jedynak
Spektakl tylko dla widzów dorosłych

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184126

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.