Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.01.2007 10:17 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:Monika Być Placówka:Centrum Polsko-Francuskie Cotes d'Armor-Warmia i Mazury
Bretania w poezji i prozie

Bretania położona na północnym zachodzie Francji na ogół kojarzy nam się z tajemniczymi zabytkami z kamienia z epoki celtyckiej, z nieujarzmionym Atlantykiem i malowniczym wybrzeżem morskim. Tymczasem jest to kraina o bogatej kulturze, o czym można się przekonać sięgając po najnowszą pozycję wydawniczą Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie.

Antologia literacka "Bretania w poezji i prozie" prezentuje nadal mało znaną polskiemu czytelnikowi literaturę francuskiej Bretanii, krainy historyczno-geograficznej leżącej na Półwyspie Bretońskim na zachodnich kresach Europy.

Bretania to kraina o oryginalnej i ciekawej kulturze narodowej, religijnej i artystycznej. To atrakcyjny region tyrystyczny i folklorystyczny. Antologia jest propozycją szerokiego poznania kulturowej specyfiki współczesnej Bretanii poprzez literaturę wspomnieniową, tożsamościową i artystyczną.

Wyboru tekstów i tłumaczenia dokonał Kazimierz Brakoniecki, poeta, eseista, animator kultury, autor licznych tomów wierszy i małej prozy. Od 1995 r. roku dyrektor Centrum Polsko-Francuskiego. Współzałozyciel stowarzyszenia (1990) i Fundacji (2006) Borussia oraz Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bretanii i Francji "Amitie". Cżłonek Pen-Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Książka jest do nabycia w Centrum Polsko-Francuskim w promocyjnej cenie 20 zł oraz w księgarniach na terenie Olsztyna i większych miast Polski.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185094

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.