Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.12.2006 11:14 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana K. Ciechorska Placówka:Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
Młodzi muzycy z MDK na podium
Główne nagrody Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości w Tczewie przywieźli elblążanie - Maja Panicz, Ewa Ostrowaska i Rafał Motycki z sekcji wokalnej MDK- u prowadzonej przez Katarzynę Panicz. Konkurencja była niemała...
Konkurencja była niemała - podczas konkursu, który odbył się 8 grudnia - czterdziestu pięciu młodych muzyków, głównie z Polski północnej, miało okazję zaprezentować twórczość własną (na tekst i muzykę) lub interpretację muzyczną polskich utworów poetyckich.
I nagrodę - Prezydenta Miasta Tczewa - otrzymała Ewa Ostrowska, która wykonała utwory: "Czarne perfumy" (sł. A.Osiecka, muz. P.Gintrowski) oraz "Sonet" (sł. Szekspir). Ewa zajmuje się również, trzeba dodać, że z powodzeniem, teatrem i recytacją.
Maja Panicz, debiutantka na scenie, piosenkami „Salto" (sł A.Osiecka, muz. J.Satanowski) oraz "Chodzi o to, żeby nie być idiotą" (sł A.Osiecka, muz. S.Krajewski) wyśpiewała Nagrodę Starosty Powiatu Tczewskiego. Maja jest uczennicą Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu i rytmiki.
Rafał Motycki, którego mogliśmy posłuchać na ostatnim koncercie z cyklu Otwartej Sceny Muzycznej MDK "Perły jazzu", w Tczewie zaśpiewał autorskie utwory, pt. "Ciszą płonie świat" i "Kochaj mnie...". Jego prezentacja zdobyła uznanie jury, które przyznało mu wyróżnienie za bardzo ciekawe wykonanie w kategorii: twórczość własna.
Rafał jest uczniem czwartej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie klarnetu.
Elbląskim wykonawcom akompaniował Zespół Jazzowy MDK Patryka Giedziuna.
Zarówno Maję jak i Ewę będzie można posłuchać jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. 21 grudnia o godz. 17 w MDK- u odbędzie się koncert wigilijny w wykonaniu uczestniczek sekcji wokalnej prowadzonej przez Katarzynę Panicz. Kilkanaście dziewcząt wraz z Zespołem Jazzowym MDK wykona polskie kolędy. Publiczność z pewnością się nie zawiedzie - mówią organizatorzy - podczas koncertu usłyszymy kolędy w oryginalnej aranżacji i wykonaniu. Wstęp na koncert jest wolny.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9945811

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.