Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.12.2006 09:40 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Jędrzej Rusiński Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Spotkanie ze sztuką - odcinek drugi
Marta Osowska i Julia Jarosiewicz
Marta Osowska i Julia Jarosiewicz
W najbliższy poniedziałek w Galerii Nobilis wystąpią rodowite elblążanki. W koncercie na fortepian i wiolonczelę usłyszymy utwory Bacha, Czajkowskiego i Barbera.

Centrum Kultury „Światowid", Towarzystwo Muzyczne „Eroica" oraz Warsztat Ludzi Twórczych zapraszają na drugie już Spotkanie ze sztuką. Przypomnijmy, że celem Spotkań... jest promocja młodych talentów oraz odkrywanie wraz z elblążanami nowych, wartościowych obszarów muzycznych. W zeszłym miesiącu gościliśmy japońską pianistkę Miho Kuriharę. Mamy nadzieję, że grudniowe Spotkanie będzie cieszyć się równie wielkim zainteresowaniem. 11 grudnia w duecie wystąpią: Julia Jarosiewicz (wiolonczela) i Marta Osowska (fortepian).


Obydwie artystki edukację muzyczną rozpoczynały w Elblągu -  Julia Jarosiewicz pod kierunkiem wybitnego prof. Olega Studnickiego, z kolei Marta Osowska w klasie fortepianu mgra Tomasza Stroynowksiego.


Julia obecnie jest studentką V roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończyła wiele mistrzowskich kursów, otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Elbląga oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.


Marta Osowska ukończyła studia pianistyczne w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Jarosława Drzewieckiego i prof. Tatiany Shebanovej, a także dodatkowo studia na wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki tejże uczelni. Swoje umiejętności pianistyczne doskonali pod kierunkiem austriackiego pianisty światowej sławy -  Paula Guldy. Jako pianistka występowała m.in. w Bayreuth, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Inowrocławiu, Zakopanem, Elblągu. Jako naukowiec prezentowała swe wykłady na międzynarodowej sesji naukowej  w Bydgoszczy, w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz na konferencji naukowej „Integralia 2005" w  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.
W 2005 roku Marta Osowska założyła w Elblągu Towarzystwo Muzyczne „Eroica". Obecnie pracuje jako instruktor muzyki w Centrum Kultury „Światowid" oraz wykładowca na Uniwersytecie III Wieku.


Podczas poniedziałkowego koncertu na fortepian i wiolonczelę usłyszymy m.in. utwory Bacha, Czajkowskiego, Barbera.

11 grudnia (poniedziałek): Galeria Nobilis (II piętro CKiWM Światowid), godz. 18.00
Wstęp wolny

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
SLUCHACZ:)
|2006-12-17 13:29:06
GRATULACJE... PIEKNIE...
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11530
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9620091

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.