Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.11.2006 04:00 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Elbląg dawniej i dziś
Wszystkich miłośników tańca i historii Elbląga zapraszamy 4 grudnia do kina „Światowid".
    W poniedziałek o godzinie 18.00 CKiWM specjalnie dla elblążan zaprezentuje dokumentalny film „MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TAŃCA BALTIC CUP - KULTURALNA WIZYTÓWKA WARMII I MAZUR". Będzie to niepowtarzalna okazja do wspomnienia czasu, w którym Elbląg i elblążanie żyli tańcem, kibicowali naszym tancerzom i czekali z niepokojem na werdykty jury.
     Film "Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP - kulturalna wizytówka Warmii i Mazur", wyprodukowany przez Telewizję Elbląską, przypomni o wydarzeniu, które dostarczyło tak wiele emocji.
     Ten trwający około 30 minut dokument pokazuje, że Warmia i Mazury są miejscem, w którym odbywają się ciekawe imprezy kulturalne i sportowe, a Baltic Cup może być nazywane ich wizytówką. Film powstał w trzech wersjach językowych - polskiej, rosyjskiej i angielskiej.
     Tego samego wieczoru zaprezentujemy również elbląskie kroniki Pana Stefana Muli, czyli archiwalne filmy o Elblągu. O kronikach i ich twórcy pisać już nie trzeba, znają go wszyscy elblążanie - jest uznanym dokumentalistą naszego miasta i regionu. Będzie więc okazja do sentymentalnej podróży w przeszłość, a być może także możliwość zobaczenia siebie sprzed lat na dużym ekranie...
WSTĘP WOLNY.


Projekt „Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP - kulturalna wizytówka Warmii i Mazur" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11532
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9645837

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.