Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.11.2006 09:40 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana Placówka:Spichlerz MOK
Zobacz kto wygrał IV Krótki Konkurs Filmowy
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na pokazy filmów nadesłanych i nagrodzonych w IV Krótkim Konkursie Filmowym organizowanym przez olsztyński MOK. Projekcje odbędą sie w niedzielę i poniedziałek, 26 i 27 listopada 2006 o godz. 18.00 w Spichlerzu MOK, a wręczenie nagród nastąpi w niedzielę ok. godz. 19.30.

     Krótki Konkurs Filmowy odbywa się od czterech lat. Dwie pierwsze edycje były skierowane do mieszkańców wojewodztwa warmińsko-mazurskiego. Od ubiegłego roku konkurs ma charakter ogólnopolski.
     Jedynym ograniczeniem regulaminowym jest czas trwania filmu - do 30 minut. Zwycięski film zostanie automatycznie zakwalifikowany na Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy EUROSHORTS bez wstępnych opłat. Nagrodą główną jest nagroda Prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego w wysokości 1000 zł. Inne nagrody to: 500 zł. - nagroda dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Marka Marcinkowksiego oraz MP playery.
     Z edycji na edycję wzrasta ilość zgłaszanych filmów - w pierwszym KKF brało udział ok. 30 obrazów, w 2005 roku ponad dwa razy więcej. Dominują filmy fabularne. Często autorzy są studentami i absolwentami uczelni filmowych i artystycznych. Laureatka głownej nagrody w 2004 roku - Magdalena Drozdowicz - jest studentką wydziału reżyserii Łódzkiej Filmówki, zwycięsca pierwszej edycji - Jarosław Podolak - absolwentem wydziału operatorskiego tej uczelni. W ubieglym roku wygral film Adama Chylińskiego, absolwenta ASP w Gdańsku. Film ten , zatutulowany - "360 stopni, droga do domu" trudno przyporządkować do rybryki - fabuła , eksperyment, dokument. W tym filmie wszystkie te trzy rodzaje przenikają się. Na tegoroczny konkurs nadeszło ponad 60 filmów, z czego najwięcej z naszego regionu, ponadto m.in. filmy z Warszawy, obraz nakręcony przez Amatorski Klub Filmowy z Koszalina, czy dokumentujący warsztaty dla osób niepełnostrawnych we Wrześni. Twórcami filmów zgłoszonych do IV KKF są głównie ludzie młodzi - do 25 roku życia. Nadesłano filmy fabularne, dokumentalne, animowane i teledyski. Część osób nadsyła swoje filmy co roku, jak np. Tomasz Wolszczak z Olsztyna i te filmy są z roku na rok coraz lepsze.
W jury zasiądą: Kaja Wilengowska (filmoznawca), Marek Marcinkowski (historyk sztuki), Przemek Młyńczyk (fimowiec, prezes Fundacji Młodego Kina), Adam Chyliński (artysta plastyk, filmowiec). W Spichlerzu MOK zostanie zaprezentowanych ok. 20 zakwalifikowanych filmów. Wstęp jest wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
mk
|2006-12-02 18:48:47
czy w necie mozna gdzieś zobaczyć liste filmów zakwalifikowanych do konkursu?
 
a.r.
|2006-11-28 16:48:44
witam! według mnie poza wyróznionymi filmami na uwagę zasługuje również "sen", Piotra Hajduka oraz "urbanizacja"Kamila Iwańczyka, ponieważ była to jedyna animacja. pozdro
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184182

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.