Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.12.2006 12:55 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
W górach jest wszystko co kocham

W sobotę 9 grudnia zapraszamy do Centrum Kultury „Światowid" na niezwykły koncert pn. „W górach jest wszystko co kocham...", w czasie którego usłyszycie piosenki poświęcone górom, a mówiąc dokładniej - niezapomnianym wrażeniom i przeżyciom towarzyszącym wędrówkom po górskich szlakach, dolinach i uroczyskach.

Będzie to kilka godzin bezpośredniego kontaktu z poezją narodzoną daleko na południe od Elbląga i ożywioną gitarową (i nie tylko) muzyką. Przed Wami wystąpią ludzie, dla których wędrowanie i śpiewanie jest bardzo istotnym elementem życia. Ludzie z różnych miast Polski, którzy poznali się kiedyś przy ognisku, w chatce studenckiej gdzieś głęboko w górach, czy też w innym niezwykle klimatycznym górskim schronisku. Twórcy, których dzieła częściej można usłyszeć w górach, niż na deskach scen. Innymi słowy poczujecie się jak przy ciepłym ognisku czy jak w przytulnej jadalni górskiego schroniska, gdzie wspólne granie zapamiętuje się najlepiej.
Wydarzenie to jest jednym z wielu organizowanych w kilkunastu największych miastach Polski - m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi i Poznaniu oraz schroniskach górskich - które jako całość stanowią projekt poetycko-muzyczny. Cały ten cykl, jak i płyty wydane przy jego okazji, jest uhonorowaniem poezji Jerzego Harasymowicza, hołdem złożonym poecie sławiącemu przez całe swoje życie Beskidy. Na stronie www.wgorach.art.pl znajdziecie wszystkie informacje na temat koncertów w innych miastach, a także szczegółowe dane dotyczące historii i założeń tego projektu.
Projekt powstał 4 lata temu z inicjatywy kilku osób i nikt chyba nie spodziewał się wtedy, że stanie się rozpoznawalną marką kulturalną w Polsce. Inicjatywa ta ma wielu sprzymierzeńców wśród organizacji kulturalnych, urzędów, szkół wyższych, sponsorów, mediów oraz setek wolontariuszy.
Elbląski koncert odbędzie się o godzinie 19.00, a wystąpią: zespół „Dom o Zielonych Progach", w którym grają i śpiewają m.in. elblążanie - Marzena Chabowska, Monika Janik i Daniel Madej, trójmiejski zespół „Na Bani", Grupa „Pelton" - zespół muzyków ze Śląska, Warszawy i Torunia oraz krakowski artysta Apolinary Polek. Większość utworów, które usłyszycie, to autorskie piosenki artystów, jak również kompozycje do wierszy Jerzego Harasymowicza i Wojciecha Bellona.
Warto dodać, że wykonawcy, którzy przed Wami wystąpią, mogą poszczycić się dużymi osiągnięciami na wielu przeglądach piosenki poetyckiej, studenckiej i turystycznej, takich jak Yapa czy Bazuna. Ich występy charakteryzują się ciekawymi aranżacjami, dynamizmem, żywiołowością, wysokim poziomem artystycznym oraz szerokim instrumentarium (gitary, skrzypce, gitara basowa, instrumenty perkusyjne i in.).
Koncert będzie połączony z wystawą fotograficzną prezentującą piękno gór. Będzie też możliwość nabycia płyt, które zawierają m.in. utwory wykonywane przez zespoły występujące w projekcie.
Bilety wstępu są do nabycia w kasie „Światowida" w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu, w cenie 10 zł ulgowy i 20 zł normalny. Wejście na salę będzie możliwe od godz. 18.30.

Organizatorzy: Fundacja W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM i Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w Elblągu.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11532
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9646219

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.