Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.10.2006 09:12 Miasto:Olsztyn Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesłana Placówka:Muzeum Warmii i Mazur
Warsztaty dla muzealników
W dniach 23 - 26 października 2006 r. w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie odbędą się,  warsztaty dotyczące konserwacji i  restauracji zabytków, w których udział wezmą muzealnicy z całej Polski,a  także pracownicy Muzeum Warmii Mazur w Olsztynie. Zajęcia organizowane są w ramach programu "MATRA".
    Od początku lat 90. rząd holenderski aktywnie uczestniczy w dokonujących się w Europie Środkowej i Wschodniej procesach przemian społeczno-politycznych. Program Transformacji Społecznej "MATRA" ma na celu wspieranie działań prowadzących do rozwoju otwartego, pluralistycznego i demokratycznego społeczeństwa. W jego ramach realizowanych jest kilka różnych programów, które pod względem formalnym i merytorycznym dostosowane zostały do rodzaju wspieranych działań. W ten sposób pomoc uzyskały dziesiątki polskich organizacji pozarządowych,rozwinęła się współpraca pomiędzy polskim i holenderskim trzecim sektorem, pomiędzy władzami lokalnymi na różnych szczeblach oraz pomiędzy poszczególnymi partiami politycznymi.
W ramach "MATRY" przeprowadzono szereg kursów i treningów dla polskich urzędników. Mają one wzmacniać funkcjonowanie instytucji i organizacji obywatelskich, a poprzez to równocześnie relacje pomiędzy samymi obywatelami, biorącymi odpowiedzialność za kształtowanie demokratycznego państwa.
     Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej pojawiły się nowe inicjatywy, których zadaniem jest pomoc Polsce w osiągnięciu wymaganych standardów europejskich w poszczególnych dziedzinach życia społecznego.
Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185618

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.