Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.10.2006 04:54 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Kulturalna wizytówka Warmii i Mazur
Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup 2006 już za nami, ale wciąż jeszcze mówi się o "największym turnieju tańca w regionie". Tak dzieje się z pewnością dlatego, że impreza ta stała się kulturalną wizytówką Warmii i Mazur, ale także dlatego, że relacje z tego przedsięwzięcia emitowane są na antenie TVN 7.

Po emisji pierwszej części relacji otrzymujemy wiele pozytywnych opinii nt. organizowanego w Elblągu festiwalu - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM "Światowid" w Elblągu, organizator turnieju - Mowa o nim była również na antenie TVN podczas popularnego programu „Taniec z gwiazdami".
Kolejna część emitowana będzie 28 października, w sobotę, o godz. 19.10.
- Siódma edycja Baltic Cup była wyjątkowa nie tylko ze względu na pojawienie się nowej kategorii - freestyle, ale także dlatego, że obejmowała szereg przedsięwzięć mających pokazać nasz region jako szczególnie atrakcyjny. Dzięki dofinansowaniu - ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - projektu pn. "Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP - kulturalna wizytówka Warmii i Mazur" mogliśmy podjąć się realizacji działań z zakresu sportu, sztuki, kultury, biznesu, pedagogiki i wymiany młodzieży - wyjaśnia Magdalena Czarnocka, kierownik Działu Strategii i Projektów CKiWM "Światowid".
Odbył się więc przegląd filmów o tematyce tanecznej, międzynarodowy konkurs fotograficzny i plastyczny pn. „Taniec jest wokół nas", seminaria, konferencje, targi przedsiębiorczości, warsztaty dla dziennikarzy oraz StudyTour dla dziennikarzy z Rosji i Łotwy.
   - Zapraszamy do obejrzenia drugiej części relacji. Od ilości osób, którą zasiądą tego wieczoru przed telewizorami zależy, czy oglądalność będzie wysoka. To z kolei może wpłynąć na decyzje transmisji telewizyjnej w roku przyszłym. Zachęcamy więc wszystkich tych, którym nie udało się być razem z nami podczas tegorocznego "święta tańca" oraz tych, którzy chcą jeszcze raz zobaczyć najlepszych tancerzy do oglądania retransmisji w TVN 7 - zaprasza Antoni Czyżyk.           
     Aktualnie trwają prace nad profesjonalnym filmem o projekcie i festiwalu Baltic Cup i ... nad planami na kolejną edycję, która odbędzie się w dniach 20 - 21.10 2007.

 

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP - kulturalna wizytówka Warmii i Mazur" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
pqjehany zik
|2011-07-10 16:41:04
zbzikowany bzik
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184102

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.