Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.10.2006 02:33 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Paulina Żukowska Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Historia i sztuka w Galerii El
Od wtorku 3 października w Galerii EL odbywają się cotygodniowe zajęcia z historii Polski i z historii sztuki.
      W każdy wtorek o godzinie 16:00 organizowane są wykłady pod tytułem „Narodziny języka współczesności", które prezentują sztukę współczesną w szerokim kontekście tradycji, a także najważniejsze tendencje w sztuce, wystawy, artystów i krytyków. Zajęcia koncentrują się na materiale artystycznym z początku XIX wieku, a przykłady pochodzić będą zarówno z malarstwa, rzeźby, fotografii, jak i z najnowszych dokonań sztuki multimedialnej, performance oraz sztuki publicznej.
- Szczególny nacisk chcemy położyć na przedstawienie współczesnych teorii wizualności, interpretacji dzieł sztuki, zasygnalizowania problemów związanych z modernistycznym i  postmodernistycznym przełomem oraz sztukę początków XXI wieku - wyjaśnia Jarosław Denisiuk z Centrum Sztuki „Galeria El"
Z kolei w każdy czwartek o godzinie 16:00 prowadzone są wykłady pod tytułem „Epoki, Style, Indywidualiści". Zajęcia mają charakter konwersatoryjny i szczególnie są skierowane do osób, które zdają na maturze historię sztuki. Skoncentrowano się na tematyce dotyczącej periodyzacji epoki dziejów sztuki. Zajęcia to propozycja syntez historyczno- artystycznych, ale mogą być one także pomocne przy zdawaniu egzaminu maturalnego. Konwersatoria wprowadzają w problem badań nad wybranymi zagadnieniami historycznymi, teoretycznymi i interpretacyjnymi.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161745

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.