Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.10.2006 03:53 Miasto:Olsztyn Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesłana Placówka:Fundacja
Międzynarodowy wolontariat w ochronie europejskiego dziedzictwa kulturowego
Fundusz "Pamięć i Przyszłość" (Berlin), Fundacja "Borussia" (Olsztyn) oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej (Warszawa) organizują w dniach 8 - 9 października w Olsztynie międzynarodową  konferencję poświęconą wolontariatowi w ochronie europejskiego dziedzictwa kulturowego. Wówczas odbędzie się również prezentacja pilotażowych projektów wolontariatu w ochronie zabytków.

Na konferencji pod hasłem "Międzynarodowy wolontariat w ochronie europejskiego dziedzictwa kulturowego” spotkać się ma ponad 50 przedstawicieli fundacji i organizacji z Niemiec, Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy będą dyskutować nad wybranymi aspektami międzynarodowego wolontariatu w ochronie zabytków. W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele władz, m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Miasta Olsztyn. Spodziewany jest także udział przedstawicieli Ministerstw Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Edukacji i Sportu oraz Pracy i Polityki Społecznej.
       Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać wykładu wybitnego polskiego historyka sztuki i byłego Generalnego Konserwatora Zabytków, prof. Andrzeja Tomaszewskiego na temat ochrony dziedzictwa kulturowego we współczesnej Europie. Podczas konferencji zaprezentowane też zostaną projekty wolontariatu w ochronie dziedzictwa kulturowego realizowane z udziałem wolontariuszy na Dolnym Śląsku, na Warmii i Mazurach oraz w Stralsundzie (Niemcy). W programie znajduje się również objazd studyjny, połączony z wizytami w organizacjach goszczących wolontariuszy z Polski, Niemiec i Rosji, uczestniczących w projekcie realizowanym przez Fundację „Borussia“ i Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia", w którym od ponad roku uczestniczą wolontariusze z Polski, Rosji i Niemiec. 
Początek konferencji o godz. 10.00 w Centrum Humanistycznym w Kortowie przy ul. Obitza 1.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727069

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.