Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.10.2006 08:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesłana Placówka:Biblioteka Elbląska
Nie bójmy się jazzu
Biblioteka Elbląska zaprasza w październiku i listopadzie na cykl spotkań poświęconych muzyce jazzowej. W ramach bloku "SŁUCHAM" w dniach 12, 19 i 26 października oraz 9 listopada o godz. 17.30 w Sali Audiowizualnej odbędą się spotkania pod wspólnym tytułem "Nie bójmy się jazzu".
- Podczas dyskusji prowadzonych przez Natalię Jurczyńską i Jerzego Latałę uczestnicy będą mogli wysłuchać klasycznych utworów tego gatunku oraz obejrzeć koncerty znakomitości jazzu. Jak w przypadku spotkań rockowych, tak i teraz, zapewniamy doskonałą zabawę i profesjonalne potraktowanie tematu przez naszych gości - zapowiadają organizatorzy.
      W czwartek 12 października odbędzie się spotkanie pt. "Wokal w jazzie, czyli współcześni wokaliści i wokalistki jazzowe". Z mini recitalem utworów z repertuaru Nory Jones i Diany Krall wystąpi Natalia Jurczyńska. Po spotkaniu obejrzeć będzie można nowojorski koncert amerykańskiego pianisty i wokalisty Petera Cinciotti.
      Tydzień później 19 października odbędzie się spotkanie „Gitarzyści jazzowi, style i nastroje". Swoją interpretację utworów jazzowych zaprezentuje Natalia Jurczyńska, a po recitalu pokażemy film z koncertu Marcusa Millera.
      Z kolei 26 października biblioteka zaprasza na spotkanie poświęcone jazzowi pt. „Bossa nova i samba w jazzie", a 9 listopada tematem będą „Jazzowe klimaty - mistrzowie trąbki i saksofonu". Cykl spotkań z muzyką jazzową kończą tradycyjnie - mini recital Natalii Jurczyńskiej oraz prezentacja filmu z koncertu na nośniku DVD.
Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny.
Zaproszenia na spotkanie 12 października można odbierać w sekretariacie Biblioteki Elbląskiej ul. św. Ducha 3-7 w godz. 8.00-16.00.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego "Promocja czytelnictwa".
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184858

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.