Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.08.2006 10:54 Miasto:Goleniów Kategoria:Wydarzenia Autor:przyg. M. Zarecki Placówka:Goleniowski Dom Kultury
Świat na głowie – PRL w Goleniowie
Goleniowski Dom Kultury przygotowuje II Festiwal Hanzeatycki po hasłem „Świat na głowie - PRL w Goleniowie". Impreza odbędzie się co prawda dopiero za rok, ale jej organizatorzy już rozpoczęli przygotowania i oczekują na zgłoszenia zespołów i grup artystycznych.
20-22 lipca 2007 r. w Goleniowie odbędzie się II Festiwal Hanzeatycki pod hasłem „Świat na głowie - PRL w Goleniowie".
- W tym czasie do Goleniowa powrócą - w formie zabawy - czasy PRL. Pojawią się stare nazwy ulic, z okazji święta Manifestu Lipcowego 22 lipca ulicami miasta przejdzie pochód, otrzymają Państwo kartki na żywność, które będzie można zrealizować w wyznaczonych punktach, w amfiteatrze będzie działało kino nocne, w Bibliotece Miejskiej będzie eksponowana wystawa Stoczni Gdańskiej, w lokalach będą dancingi z tamtych lat oraz wiele innych atrakcji - informują organizatorzy imprezy.
20 i 21 lipca na scenie głównej odbędą się koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej natomiast 22 lipca będzie miał miejsce koncert finałowy w wykonaniu goleniowskich artystów. Koncert finałowy przybierze formułę Koncertu Życzeń.
- Zapraszamy do wspólnej zabawy, która młodzieży dostarczy wiele powodów do radości, może chwilami zdumiewać, a przede wszystkim będzie swoistą lekcją historii - dodają organizatorzy. - Nieco starszych, trzydniowy powrót do tamtych lat zapewne skłoni do wielu refleksji.
Na pięciu scenach rozstawionych w centrum Goleniowa przez trzy dni trwać będzie program artystyczny. Goleniowski Dom Kultury zaprasza do udziału w imprezie zespoły i grupy artystyczne. W tym celu należy wypełnić kartę zgłoszenia (do pobrania obok tekstu) i do dnia 30 października przesłać ją na adres: Goleniowski Dom Kultury, ul. Słowackiego 1, 72-100 Goleniów.
- Oczekujemy różnorodnych form artystycznych: śpiew, taniec, gra na instrumentach, pokazy aktorskie, kabaretowe i.t.p. - informują organizatorzy II Festiwalu Hanzeatyckiego. - Dla każdego wykonawcy znajdzie się miejsce na naszych scenach. Prezentacje artystyczne nie muszą ściśle wiązać się tematycznie z hasłem Festiwalu, natomiast będzie można również wziąć udział w Przeglądzie Pieśni Propagandowej.
Goleniowski Dom Kultury zapewnia zwrot kosztów podróży, wyżywienie oraz noclegi (w szkołach). Wszelkich informacji udziela Aleksandra Holz, tel. 0 601 93 80 74, Goleniowski Dom Kultury tel. 0 91 418 26 88.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185727

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.