Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.08.2006 09:38 Miasto:Piecki Kategoria:Wydarzenia Autor:8 Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Dożynki z Justyną Steczkowską
Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się w niedzielę 17 września w Pieckach koło Mrągowa. Główną atrakcją uroczystości będzie koncert Justyny Steczkowskiej. Niebywałe emocje towarzyszyć będą z pewnością Mistrzostwom Województwa w Dojeniu Krowy w których wystąpią m.in: Minister Rolnictwa, Marszałek Województwa i Wojewoda Warmińsko-Mazurski.
Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się 17 września na stadionie i w amfiteatrze w Pieckach. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 prezentacjami powiatów, miast i gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Obchody święta plonów urozmaicą kiermasze i wesołe miasteczko. O godz. 12.30, na pół godziny przed mszą polową, na stadionie w Pieckach odbędzie się korowód wieńców, a także widowisko obrzędowe pt. „Plon, niesiemy plon..."
Oficjalne otwarcie uroczystości dożynek wojewódzkich odbędzie się o godz. 14.20 - po wystąpieniach przedstawicieli władz samorządowych i rządowych nastąpi wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla rolnictwa" i rozstrzygnięcie konkursu pn. „Czysta i piękna zagroda".
Niebywałych atrakcji dostarczą z pewnością rozpoczynające się o godz. 16 Mistrzostwa Województwa w Dojeniu Krowy, w których wystartują m.in.: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Warmińsko Mazurski, Marszałek Województwa, Starosta Powiatu Mrągowskiego, Wójt Gminy Piecki i Burmistrz Miasta Barczewo. Kolejnymi zawodami dożynek będą Mistrzostwa Piecek w Ujeżdżaniu Byka. Do wieczora odbędą się także występy zespołów pieśni i tańca, przedstawienia i koncerty.
Główną atrakcją dożynek będzie o godz. 21 koncert Justyny Steczkowskiej. Po koncercie do północy potrwa dyskoteka, a po niej - pokaz sztucznych ogni.
Organizatorami dożynek wojewódzkich są: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko- Mazurskiego, Urząd Gminy Piecki, Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji PEGAZ w Pieckach, Urząd Miejski w Barczewie.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
BELLA_DONNA
|2006-11-27 08:11:43
A KTO WYMYSLIŁ,BY NA WIEJSKA IMPREZĘ,JAKĄ SA DOZYNKI (CHOCBY NAWET I WOJEWÓDZKIE)ZAPROSIC TAKĄ GWIAZDĘ???? MOZE LEPIEJ JAKIS ZESPÓL FOLKOWY BY SIE SPRAWDZIL...PANI STECZKOWSKA TEZ ZAPEWNE POZNAŁA UROKI ZYCIA NA WSI,BO SWIATŁO WYSIADA W WARSZAWIE ZADKO.PO ROZUM DO GLOWY,PANIE DYREKTORZE!!!!
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8805371

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.