Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.08.2006 02:33 Miasto:Giżycko Kategoria:Stowarzyszenia Autor:8 Placówka:Centrum Animacji KOA
Na organy i głos
Trwa XIXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. W najbliższą niedzielę o godz. 19 w Kościele Ewangelicko - Augsburskim wystąpi śpiewaczka Aleksandra Stokłosa oraz włoski organista Ferruccio Bartoletti.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku odbywa się od blisko 30 lat. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Giżycku ks. Janusz Jagucki - obecny biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
- Zaproponował on koncerty w swoim kościele chcąc wykorzystać walory dźwiękowe istniejących tam organów, a tym samym poszerzyć grono słuchaczy o ludzi spoza parafii - czytamy na stronie internetowej Festiwalu. - Jak wspomina dzisiaj ks. bp Jagucki, w tamtych czasach nikt nie chciał rozmawiać z księdzem na temat zorganizowania koncertów. Jednak pomysł był na tyle atrakcyjny, iż zaczął przekonywać innych i zyskał poparcie władz miejskich Giżycka oraz Suwalskiego Towarzystwa Miłośników Muzyki.
Od 2004 roku organizatorem Festiwalu jest Centrum Animacji KOA w Giżycku.
W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19 w Kościele Ewangelicko - Augsburskim z repertuarem klasycznym występują chętnie przyjeżdżający do Giżycka światowej sławy organiści oraz śpiewacy, chóry i instrumentaliści.
W najbliższą niedzielę o godz. 19 w Giżycku zaśpiewa Aleksandra Stokłosa. Program: G.Giordani - Caro mio Ben, J.S .Bach - Aria nr 3 z „Magnificat", G. F. Haendel -Rejoice z „Mesjasza", G. F. Haendel - How beautiful z „Mesjasza", C. Franck - Panis Angelicus, F. Schubert - Ave Maria, Matlakiewicz - Ofertorium, A. Lloyd Weber - Song Magdaleny - „Jezus Chrystus Supergwiazda"
Tego wieczoru organach zagra Ferruccio Bartoletti. Bartoletti jest jednym z pierwszych we Włoszech realizatorów interaktywnej muzyki organowej łącząc muzykę z gawędziarstwem, poezją, opowiadaniem i ruchomym obrazem Jest założycielem Świętej Szkoły Muzyki w Diocese Massa oraz wykładowcą w Europejskiej Akademii Organowej w Castel Coldrano - Bolzano. Regularnie koncertuje w największych katedrach i kościołach w Europie. Program:
E. Bossi - Chant du soir - Scherzo g-moll, R. Schumann - Canon nr 5 - Fuga n.t. BACH nr 2, J. Brahms - Preludium i fuga g-moll.
Bilety: 10 zł i 5 zł (ulgowe).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11328
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8560639

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.