Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.08.2006 09:15 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Wydawnictwo URAN
Elbląg na starych pocztówkach
Okładka książki
Okładka książki
Wszystkim, których ciekawi historia Elbląga zapisana na starych pocztówkach, polecamy najnowsze wydanie albumu pt. „Elbląg i okolice na starych pocztówkach". Książka zawiera około 700 wyjątkowych reprodukcji.
To pierwsze tak obszerne wydanie albumu ze zdjęciami niegdysiejszego Elbląga. Jak napisali autorzy w słowie wstępnym: „zamiar opracowania trzeciej edycji albumu (...) powstał wkrótce po ukazaniu się wydania drugiego. Zdecydowało o tym duże zainteresowanie elblążan historią swojego miasta. Powstała potrzeba wydania ksiązki lepszej niż dotychczas pod względem edytorskim z ilustracjami - pocztówkami przedstawionymi tak jak w oryginale w pełnym kolorze, zaistniały nowe możliwości przedstawienia także innych, dotąd nieznanych, niepublikowanych pocztówek".
I rzeczywiście - album jest przygotowany z niezwykłą starannością. Na ponad 380 stronach oglądać można pocztówki pokazujące Elbląg, Krynicę Morską i Kadyny, dołączony jest także stary plan miasta. Każda z prezentowanych kartek opatrzona jest podpisem zawierającym również informację o stanie współczesnym przedstawionego miejsca.
Praca powstałą pod redakcją Zbigniewa Zajchowskiego. O opisy pocztówek - udostępnionych przez kolekcjonerów z Polski i Niemiec - zadbali: Bogdan Medyński i Zbigniew Zajchowski przy konsultacji Wiesławy Rynkiewicz - Domino, Jerzego Domino, Pawła Ćwika i Jerzego Wojewskiego. Przedmowa napisana jest w językach polskim, angielskim i niemieckim. Nad perfekcyjną jakością całości czuwała pochodząca z Krakowa, a od prawie 20 lat związana z Elblągiem i zafascynowana jego historią Marzenna Bracka - Kondracka, właścicielka wydawnictwa Uran.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
bob b
|2006-09-07 08:49:32
Jest to kolejna już pozycja poświęcona tej problematyce, merytorycznie od poprzednich nie różni się wiele lub wcale to samo dotyczy wyboru materialu ikonograficznego, zmieniła się na lepsze oprawa edytorska, co widoczne jest w cenie ksiązki zdecydowanie zbyt wysokiej.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161252

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.