Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.08.2006 03:39 Miasto:Olsztyn Kategoria:Muzea Autor:inf. nadesłana Placówka:Muzeum Warmii i Mazur
Noc w Muzeum Warmii i Mazur
Noc w muzeum
Noc w muzeum
12 sierpnia odbędzie się druga noc w Muzeum Warmii i Mazur. - Wspólnie poszukamy Średniowiecza - zachęcają organizatorzy imprezy.
Czerwone mury średniowiecznego zamku stanowią wspaniałą scenerię dla tych poszukiwań i samoistnie wprowadzają niepowtarzalny klimat dawnych czasów. To wyobrażenie przeszłości ma wspomóc rozbrzmiewająca muzyka dawna, historyczne stroje, obecność artystów i rzemieślników prezentujących dawne techniki wytwórcze, przedmioty z przeszłością i takie, które z tej przeszłości się wywodzą.
Na dziedzińcu zagoszczą więc: bursztyniarz, prezentujący obróbkę tego materiału, witrażystka wraz ze swoim warsztatem i wielu innych artystów rękodzieła. Sale gotyckie również zatętnią życiem za sprawą pokazów przygotowanych przez specjalistów w dziedzinie złotnictwa, zegarmistrzostwa, renowacji i archeologii.
Szukając dalej zejdziemy do najstarszych zamkowych piwnic, gdzie czekał na nas będzie duch dawnego Prusa opowiadający w ciemnościach legendy. Po przebyciu ponad stu stopni na wieżę zobaczymy nocną panoramę miasta i być może zetkniemy się tam, w którymś z okien, z hejnalistą czekającym już na wybicie pełnej godziny. W sali Marcina Kromera, wśród scenografii przywodzącej na myśl magiczny zaułek miasta, w którym będzie można usłyszeć wróżbę lub zamówić swój portret.
Kulturę średniowiecza przybliży nam zapewne spotkanie z Bractwem Rycerskim, którego przebogaty program przykuwa uwagę widzów realizmem iskier sypiących się spod miecza podczas walki. Będzie też można rozgrzać się ciepłym posiłkiem, z przygotowanego specjalnie na tę noc „średniowiecznego menu", przez „Zakątki Europy".
Całość programu zakończy koncert grupy Shannon, prezentującej muzykę irlandzką, wspaniale korespondującą z kulturą średniowiecza.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726962

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.