Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.07.2006 01:30 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:8 Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Siena w Światowidzie
16 i 17 sierpnia kino Światowid zaprasza na repliki Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sienie. Gościem przeglądu będzie dyrektor Festiwalu Barbara Białkowska.
Festiwal jest organizowany nieprzerwanie od 1996 roku. Jego jedenasta edycja odbędzie się w dniach 17-25 listopada 2006 roku we włoskiej Sienie. W dwóch konkursach - międzynarodowym i krajowym - mogą uczestniczyć filmy animowane, dokumentalne, eksperymentalne oraz fabuły aktorskie o czasie projekcji nieprzekraczającym 30 minut.

O poziomie artystycznym Festiwalu decydują nie tylko konkursy, ale także bogaty program organizowanych imprez towarzyszących. Co roku odbywają się przeglądy retrospektywne, przedstawiające stan filmu krótkiego w Europie i na świecie. Do Sieny zapraszani są przedstawiciele szkół filmowych z wielu krajów świata. Do tej pory Festiwalowi towarzyszyły pokazy najlepszych etiud pochodzących ze szkół w: Jerozolimie, Londynie, Łodzi, Mediolanie, Rzymie, San Antonio de los Banos (Kuba), Sofii, Urbino (Włochy). Równolegle z Festiwalem odbywają się Międzynarodowe Targi Krótkiego Metrażu.

W ramach seansów specjalnych prezentowany jest również dorobek licznych twórców filmu dokumentalnego, animacji i innych form filmu krótkiego. Gośćmi Festiwalu byli miedzy innymi: Aktan Abdykalikov, Abi Feijo, Mariusz Grzegorzek, Co Hoedeman, Jerzy Kucia, Michail Kobachidze, Mike Leigh, Michail Litvjakov, Marcel Łoziński, Jacques Maillot, Phil Mulloy, Guido Manuli i Raoul Servais.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11522
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9580242

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.