Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.07.2006 11:57 Miasto:Gdańsk Kategoria:Teatr Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Młodzieżowy Klub Twórczy "Plama"
Trwa FETA
W Gdańsku odbywa się X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Impreza potrwa do niedzieli.
Festiwal FETA powstał w 1997 roku jako przedsięwzięcie zorganizowane dla uczczenia obchodów tysiąclecia Gdańska. Wówczas przez tydzień kilkadziesiąt teatrów z całego świata obległo ulice miasta i do tego stopnia zauroczyło gdańszczan i turystów, że FETA zwyciężyła w ogłoszonym przez Radio Gdańsk i Gazetę Wyborczą plebiscycie na najciekawsze wydarzenie kulturalne roku milenijnego. Organizatorzy zachęceni sukcesem postanowili uczynić z FETY imprezę cykliczną. W ciągu dziewięciu dotychczasowych edycji na festiwalu wystąpiło blisko 200 teatrów z całego świata, małych i dużych, z czołówki teatru ulicznego oraz mniej znanych.
FETA obchodzi właśnie swoje dziesiąte urodziny. Na jubileusz festiwalu zaproszone zostały więc teatry znane już gdańskiej publiczności z dotychczasowych edycji festiwalu, a także - specjalnie na jubileusz - spektakularne, obliczone na wielotysięczną widownię prezentacje, popisy pirotechniczne i podniebne akrobacje. W programie znalazły się min. takie gwiazdy jak: Teatr Ósmego Dnia (Polska), Stella Polaris (Norwegia), Malabar (Francja), Strange Fruit (Australia) oraz Licedei (Rosja).
Występy artystów można oglądać na ulicy Długiej i Długim Targu, Mariackiej, Szerokiej, Targu Węglowym, placu Kobzdeja, na Wyspie Spichrzów i Ołowiance. Pierwsze spektakle rozpoczynają się popołudniami, ostatnie - tuż przed północą. Dla widzów ustawione zostały też trybuny z miejscami siedzącymi. Biletowany jest tylko jeden spektakl dziennie - wstęp kosztuje 5 zł.
X Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, jedna z najważniejszych tego typu imprez w Polsce, zakończy się w niedzielę.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727044

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.