Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.07.2006 12:31 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Szansa dla młodych artystów
Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie „Poezja - s z t u k a bez granic, t o w a r bez cła". W dniach 16 - 27 sierpnia odbędą się specjalne warsztaty wokalne i teatralne.

„Poezja - s z t u k a bez granic, t o w a r bez cła" jest przedsięwzięciem polsko-litewsko-rosyjskim, a jego głównym celem jest wykreowanie wydarzenia kulturalnego pn. „Good Artcountries Festival". - Chcemy, aby odbywał się co roku w innym mieście tj. Kłajpedzie, Elblągu i Sovietsku i stał się miejscem aktywności twórczej młodzieży, dał szansę młodym ludziom na trzy istotne zawodowe możliwości, czyli konfrontacji, prezentacji i edukacji - mówi autorka projektu, dyrektor CKiWM Światowid, Bożena Sielewicz. - W tym roku, podczas I edycji „Good Artcountres Festival" zobaczyć będzie można trzy spektakle i dwa koncerty przygotowane i przedstawione przez młodzież uczestniczącą w warsztatach wokalnych i teatralnych, na które serdecznie zapraszam.

Warsztaty teatralne obejmować będą takie zagadnienia jak: scenografia w teatrze, teatr plastyki, sztuka inscenizacji, reżyserii i charakteryzacji oraz choreografia. Z kolei podczas warsztatów wokalnych nauczyć się będzie można m.in. technik wokalnych, interpretacji, czy prawidłowej emisji głosu.
- W zajęciach z zakresu teatru będziemy wykorzystywali metodę warsztatową polegającą na bezpośrednim kontakcie „mistrz-uczeń", ponieważ jest to jedyna skuteczna metoda przekazywania wiedzy i umiejętności młodym adeptom sztuki aktorskiej i teatralnej. Kadrę instruktorską tworzą członkowie Teatru Eliksir, aktorzy Teatrów Dramatycznych z Kaliningradu, Elbląga i Kłajpedy oraz kompozytorzy, muzycy ze studia wokalnego z Warszawy i Gdańska - zapowiada pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Spektakle i koncerty oparte zostaną na twórczości pięciu poetek: Anny Achmatowej, Mariny Cwietajewej, Wisławy Szymborskiej, Salomei Neris i Agnieszki Osieckiej. Uczestnicy warsztatów zaproszeni zostaną również do udziału w konkursie recytatorskim „Turniej Jednego Wiersza", w którym zadaniem będzie recytacja utworu jednej z wyżej wymienionych poetek. Chętni do udziału w warsztatach proszeni są o kontakt z Bożeną Sielewicz pod numerem tel.055 611-20-50 lub na e-mail: bozena.sielewicz@swiatowid.elblag.pl

Projekt jest częściowo sfinansowany przez Unię Europejską - Program Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11521
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9566460

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.