Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.07.2006 02:29 Miasto:Mrągowo Kategoria:Wydarzenia Autor:Edyta Machul Placówka:Brak
Zlikwidować ponuractwo...
"Śmiech dla Polski. Rozśmiesz i zatrzymaj" - pod takim hasłem polscy satyrycy podejmą 15 lipca w Mrągowie ogólnokrajową akcję ratowania Polski przed masowym exodusem Polaków za granicę. A wszystko to podczas VIII Mazurskiej Nocy Kabaretowej.

Na stronie internetowej „Nocy Kabaretowej" czytamy: „Wyjeżdżają z Polski wszyscy: lekarze, pielęgniarki, hydraulicy, (...) inżynierowie, informatycy, studenci. Exodus jest powszechny. Uśmiechnięci (...) Polacy zaludniają Danię, Irlandię, Hiszpanię, Anglię, nawet Amerykę i dalekie Antypody, a nasz kraj coraz bardziej wyludniony i smutny. Problem jest poważny w skali całego kraju."
Jak zatrzymać Polaków? Rozwiązanie, jakie proponują pomysłodawcy programu VIII Mazurskiej Nocy Kabaretowej, to użycie metody śmiechu. Czy skuteczne? „Przecież -argumentują- człowiek uśmiechnięty od razu optymistycznie patrzy w przyszłość swoją i swoich bliskich, wytwarza mu się serotonina i inne tzw. chemiczne substancje szczęścia, zaczyna mu się podobać to, co go otacza i miejsce, w którym mieszka."
Tak więc już 15 lipca, w sobotę o 19.30, w mrągowskim amfiteatrze najlepsi krajowi satyrycy będą walczyć o Polskę i Polaków. Wytypowano już dowódcę - będzie nim Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, a inni działacze kabaretu obejmą kolejne, kierownicze stanowiska akcji. Wspierać ich będą oddziały kabaretowej młodzieżówki, czyli laureaci tegorocznej PAKI. Na mrągowskiej scenie o podwyższenie naszego poziomu serotoniny dzielnie walczyć będą najlepsze grupy kabaretowych komandosów z poszczególnych miast Polski. I tak wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Artur Andrus, Grzegorz Halama, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym, Zofia Merle, Sidney Polak, Słuchajcie, Jurki, DNO, Formacja Chatelet, Kwartet Okazjonalny, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Koncert Zespołu Leszcze, Laureaci XII Przeglądu Kabaretów PAKA: Neo - Nówka, Limo, Kabaret Młodych Panów, Smile. A na deser koncert Zespołu Leszcze.
Ceny biletów: 30 zł, 50 zł, 70 zł, 90 zł, 100 zł

Szczegółowe informacje na stronie: www.paka.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11596
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9927238

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.