Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.06.2006 12:55 Miasto:Szczytno Kategoria:Wydarzenia Autor:8 Placówka:Stowarzyszenie "Nawa" im. ks. prł. Roberta Dziewiatowskiego
Wyprawa po Danuśkę
- Rycerze Najjaśniejszej Rzeczypospolitej! Wybierzcie wojów najlepszych spośród siebie, przybywajcie uwolnić Danuśkę! Sienkiewiczowska historia o wyprawie Juranda po Danuśkę na szczycieński zamek stała się osnową widowiska pn. Wyprawa po Danuśkę. Widowisko odbędzie się 24-25 czerwca w Szczytnie.
- "Wyprawa po Danuśkę" to widowisko plenerowo-kostiumowe, historyczno-przygodowe, sprawnościowo-sportowe - informują organizatorzy imprezy ze Stowarzyszenia NAWA im. ks. prł. R. Dziewiatowskiego. - Celem jest kultywowanie tradycji i obyczajów rycerskich. Wyprawa to jedyna w swoim rodzaju rywalizacja sportowa oparta na sienkiewiczowskiej legendzie.

W imprezie biorą udział konwenty, bractwa i drużyny rycerskie z całej Polski. W rywalizacji sportowej uczestniczą natomiast wybrane spośród bractw dwuosobowe drużyny. Rycerze w nagrodę za uwolnienie Danuśki mogą otrzymać tytuł Honorowego Rycerza Danuśki (na cały rok), pamiątkowe chusty Danuśki, dyplomy i inne nagrody. Zmagania sportowe urozmaicają uroczyste przemarsze udekorowanych orszaków, średniowieczne stragany, pokazy walk i festyny.

Tegoroczna „Wyprawa po Danuśkę" odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w Szczytnie (półwysep jeziora Domowego Dużego, plaża miejska, ruiny zamku, dziedziniec, wieża ratuszowa). Organizatorzy imprezy: Stowarzyszenie NAWA im. ks. prł. Roberta Dziewiatowskiego, Amatorski Klub Biegacza w Szczytnie; współorganizatorzy: Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna w Szczytnie, Forum Kobiet, Centrum Wolontariatu, Urząd Miejski - Szczytno.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11142348

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.