Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.06.2006 01:59 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Zaproszenia do rozszyfrowania kodu (konkurs)
W elbląskim kinie „Światowid" od 9 do 22 czerwca oglądać można filmową wersję jednej z najbardziej popularnych i kontrowersyjnych powieści naszych czasów. Do wygrania trzy podwójne zaproszenia na film.
„Kod da Vinci" autorstwa Dana Browna, bo o nim mowa, opowiada skomplikowaną intrygę historyczno-kryminalną, u podstaw której leży najbardziej skrywana w dziejach ludzkości tajemnica. Jej ujawnienie może na zawsze odmienić losy świata...
Wydana w 2003 roku sensacyjna powieść Browna została przetłumaczona na 44 języki i sprzedana w nakładzie ponad 60 milionów egzemplarzy. Powieść jest na tyle wiarygodna, że wielu czytelników zaczęło traktować ją jako dowód na fałszowanie przez Kościół historii chrześcijaństwa, nie zaś dzieło wyobraźni autora. Stąd zapewne ataki filmu przez organizacje chrześcijańskie. Pojawiły się też zarzuty historyków - którzy najwidoczniej także potraktowali film jako rozprawę naukową - ich zdaniem w wielu miejscach reżyser rozmija się z prawdą.
Film wzbudza emocje na całym świecie - krytycy filmowi nie byli nim zachwyceni, widzowie zaś wypowiadają się różnie. Warto więc przekonać się samemu. Jest ku temu okazja, ponieważ elbląskie kino „Światowid" ufundowało 3 podwójne zaproszenia na ten film. Aby wygrać jedną z wejściówek, do 9 czerwca (piątek) na adres konkurs@eswiatowid.pl należy przysłać maila z odpowiedzią na pytanie: Kto jest odtwórcą głównej roli w filmie „Kod da Vinci"? W temacie maila wpisujemy tytuł filmu, a w treści odpowiedź na pytanie konkursowe oraz nazwisko i imię nadawcy. Ogłoszenie wyników w piątek o godz. 12.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161634

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.