Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.06.2006 01:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Jędrzej Rusiński Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Na Górze w Światowidzie
Na scenie (fot. www.nagorze.pl)
Na scenie (fot. www.nagorze.pl)
W piątek w elbląskim Światowidzie wystąpi zespół Na Górze. Niektóre piosenki wykona wspólnie z uczniami elbląskich szkół, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz warsztatów terapii zajęciowej. Jak twierdzą organizatorzy, zapowiada się fantastyczna, integracyjna zabawa w rytmie rocka.

Na Górze gra spontanicznego rocka. Zespół tworzy siedem osób - profesjonalni muzycy rockowi oraz równie profesjonalni muzycy i wokaliści z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Grupa koncertuje w kraju i za granicą, mają na koncie dwie wydane płyty. Występowała z takim gwiazdami, jak: Hey, Kult, Voo Voo, Arka Noego. 9 czerwca o godz. 12 w elbląskim kinie Światowid Na Górze zaprezentuje się publiczności.
Z tej okazji CKiWM Światowid realizował projektu terapeutyczno-muzyczny Szansa na śpiewanie. Przez ponad miesiąc dzieci z elbląskich szkół spotykały się w Światowidzie na warsztatach wokalnych. Pod czujnym okiem instruktorów muzyki uczyły się piosenek zespołu Na Górze. W nagrodę wystąpią z zespołem podczas koncertu 9 czerwca. Na scenie zaprezentują się przedstawiciele Ośrodka szkolno-Wychowawczego nr 1 i 2, Szkoły Podstawowej nr 25 i 14, Gimnazjum nr 6 oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Występy koleżanek i kolegów oklaskiwać będzie 350-osobowa publiczność: dzieci, młodzież, dorośli, nauczyciele, osoby niepełnosprawne.
- Nie zabraknie ostrego rockowego grania i dobrej zabawy zapowiadają organizatorzy.

Projekt Szansa na śpiewanie oraz koncert rockowy są sponsorowane przez elbląskie firmy: Sponsor Główny - Wolność: Sp. z o. o.; Sponsorzy Złoci - Optima, Unitrus, Hotel Europa, Centrum Handlowe Ogrody.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11328
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8575984

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.