Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.05.2006 08:27 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:8 Placówka:Brak
W krainie króla Piegusa
4 czerwca, tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Dniu Dziecka w elbląskim parku Modrzewie odbędzie się festyn „W Krainie Króla Piegusa". Impreza potrwa od godz. 12 do 17.
W tym roku atrakcją „W Krainie Króla Piegusa" będzie oryginalna scena - animacja zamku króla Piegusa. Tuż obok znajdzie się kraina samego króla, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Oprócz krainek tematycznych, w których jak co roku będzie można wygrać piegusy (można je następnie wydać w specjalnych sklepikach), na odwiedzających czekają inne atrakcje m.in.: dmuchany zamek dla najmłodszych, konie, bryczki, pokazy harcerskiej Grupy Ratowniczej Vamos, aeroklubu, policji i wiele innych. Oprócz tego będzie można wygrać przelot paralotnią oraz wziąć udział w rejsie (start z ośrodka Bryza o godz. 16 - udział umożliwiają oczywiście zdobyte wcześniej Piegusy).

- Dzieci będą mogły zagrać w minigolfa, twistera, pościgać się na nartach, wziąć udział w konkurencjach alpinistycznych, m.in. wejściu na skrzynki - mówi phm Karolina Ciechorska, szefowa Harcerskiej Służby Informacyjnej w Elblągu. - Będzie także krainka dla dzieci do lat 5. Swoja krainkę będzie miało także Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.

Harcerska Służba Informacyjna będzie udzielać wszelkich informacji rodzicom i dzieciom na temat akcji letniej, drużyn i naborów do nich. Druhny będą stacjonowały w specjalnie rozbitym na tę okazję obozie. Wszyscy będą mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda typowe życie obozowe.

- Na scenie głównej na dzieci czekają konkursy, zabawy i występy - dodaje Ciechorska. - Szukamy najbardziej piegowatego dziecka, przeprowadzimy konkursy: „śpiewać każdy może", tańca na gazecie, odbędą się występy zespołów wokalnych.

Festyn „W Krainie Króla Piegusa" odbędzie się 4 czerwca od godz. 12 do 17 w elbląskim parku Modrzewie.

(na podstawie informacji nadesłanej)

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
elb
|2006-05-31 09:00:00
Co to jest "pościgach się na nartach"?
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11895
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10775146

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.