Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.05.2006 02:56 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:8 Placówka:Muzeum Archeologiczno - Historyczne
Spotkania z przeszłością
10 czerwca elbląskie muzeum zaprasza na imprezę pn. Spotkania z przeszłością. W programie: II Festyn Archeologiczny, Międzynarodowe Dni Muzyki Dawnej oraz cieszące się dużym powodzeniem mieszkańców Targi Staroci.

II Festyn Archeologiczny rozpocznie się w sobotę 10 czerwca o godz. 11 i potrwa do 19. Na festynie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Będą m.in. pokazy rzemiosł średniowiecznego miasta (bursztynnika, mincerza, zielarza, garncarza) oraz prezentacje codziennych zajęć i sposobów spędzania wolnego czasu przez mieszkańców dawnych osiedli (warzenie strawy, farbowanie tkanin, bicie monet). Do godz. 18 każdy będzie mógł spróbować ulepić garnek na jednym z czterech przygotowanych na tę okazję kół garncarskich. Przez cały dzień na dziedzińcu muzeum zaproszona z obwodu kaliningradzkiego grupa Gadająca woda prezentować będzie stroje i zwyczaje Wikingów. Pokazy walk zaplanowano na godz. od 15 do 17. Oprócz tego na dziedzińcu odbędzie się plener malarski oraz zabawa dla najmłodszych pn. Kartonowa armia.

To nie wszystkie atrakcje czekające gości „Spotkań z przeszłością". Na dziedzińcu muzeum odbędą się prezentacje w ramach Międzynarodowych Dni Muzyki Dawnej. Do godz. 13 na prezentacje muzyczne zaprasza Pracownia Muzyki Dawnej działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. O godz. 18 na scenie na dziedzińcu wystąpi grupa baletowa Greenleves z Czech tańcząca do muzyki renesansowej. O 19 w Sali Podzamcza rozpocznie się natomiast koncert muzyki barokowej pt. Wokół klawesynu w wykonaniu absolwentów Królewskiego Konserwatorium w Hadze (będzie to jedyna „biletowana" część Spotkań z przeszłością - cena 7 zł).

Obu wydarzeniom towarzyszyć będą cieszące się dużą popularnością wśród mieszkańców Targi Staroci (godz. 11 - 18).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11454
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9195274

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.