Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.05.2006 01:29 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Edyta Machul Placówka:Brak
Sztuka dla życia
Stowarzyszenie Kulturalne VIVA ART i elbląski Światowid zapraszają dzisiaj o godz. 17 do Kawiarni Muza na polsko-rosyjskie prezentacje artystyczne, w czasie których wystąpią: zespół Widelce, Trakt oraz zespół z Rosji. Godzinę później na I i II piętrze Centrum Kultury odbędzie się wernisaż prac plastycznych, które wykonali uczestnicy projektu Sztuka dla życia na zajęciach z batiku, ceramiki, malarstwa, grafiki i rysunku.
Prace prezentowane będą nie tylko w Elblągu, można je będzie oglądać także w Konsulacie RP w Kaliningradzie, a patronem wystawy jest Wojewoda Warmińsko - Mazurski Adam Supeł oraz Konsul Generalny RP w Kaliningradzie - Jarosław Czubiński.

Pierwsza część warsztatów artystycznych młodzieży niepełnosprawnej z Polski i Rosji z projektu Sztuka dla życia rozpoczęła się 28 kwietnia - wtedy do Zielonogradska pojechała młodzież z Polski. Druga odbywać się będzie od 24 do 26 maja - w Elblągu i Malborku. W ramach projektu Sztuka dla życia odbyły się już: plener plastyczny w Stegnie, szkolenia w Elblągu i Kaliningradzie oraz Zielonogradsku z zakresu arteterapii dla terapeutów i opiekunów dzieci niepełnosprawnych oraz seminarium Między sztuką a twórczością.

Projekt skierowany jest do wszystkich, którym bliska jest problematyka osób niepełnosprawnych - rodziców, opiekunów, nauczycieli i terapeutów młodzieży niepełnosprawnej, a także artystów oraz członków organizacji pozarządowych i wolontariuszy. Partnerami przedsięwzięcia są: Społeczna Organizacja Wsparcia i Ochrony Praw Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Ruczejok", Centrum Psychologiczno - Medyczno - Socjalnego Wspierania „Nadzieja", Kaliningradzka Regionalna Dziecięco - Młodzieżowa Społeczna Organizacja Inwalidów „Maria" oraz Państwowa Szkoła - internatem dla dzieci niesłyszących w Sosnówce.

Projekt współfinansowany jest ze środków PHARE oraz przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

(na podstawie informacji nadesłanej)

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11532
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9645822

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.