Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.04.2006 03:54 Kategoria:Wystawy Autor:Edyta Polkowska Placówka:Brak
Dwie wystawy w Galerii EL
Piotr Jargusz
Piotr Jargusz
W Galerii El odbywa się wystawa pt. „99 historii na papierze. Prace z cyklu dom" Piotra Jargusza. W prezbiterium podominikańskiego kościoła prezentowane są prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Elblągu.
Prace Piotra Jargusza wystawione zostały w nawie głównej. Malowidła, wykonane na dużych płachtach szarego papieru, charakteryzują się zdecydowaną kolorystyką. Artysta stosuje czarne, szare, białe, pomarańczowe, a nawet krwistoczerwone, energicznie wykonane linie i plamy. Inspiracją do stworzenia tej serii obrazów był dom.
Jak napisał sam autor, w symbolu domu mistycy widzieli arkę, naczynie mądrości, analogię ludzkiego ciała i identyfikację: dom, ciało, myśli ludzkie, życie. Cykl obrazów jest efektem głębokich przemyśleń autora na temat granicy własnych doświadczeń. Całość tworzy historię o mieszkaniu wraz z jego metafizyczną codziennością.

W prezbiterium Galerii EL prezentowane są prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy sami" w Elblągu. Placówka opiekuje się trzydziestoma niepełnosprawnymi intelektualnie osobami, które uczestniczą w różnych sekcjach tematycznych. Dotychczas uczestnicy WTZ prezentowali i sprzedawali swoje prace podczas lokalnych imprez kulturalnych. Tym razem wystawę zorganizowano ze sporym rozmachem.
Zgromadzone na ekspozycji prace mają bardzo ciepły, optymistyczny przekaz. Cieszą formą i kolorem, ciekawią stylem, techniką, zachwycają z pozoru banalna skromnością. To bardzo przyjemne prace; dzięki swej prostocie, przemawiają do każdego widza.

Obie wystawy można oglądać w elbląskiej Galerii EL do 14 maja.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10180684

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.