Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.04.2006 01:25 Kategoria:Taniec Autor:Edyta Machul Placówka:Brak
Tysiąc nóg na parkiecie
O podwyższenie klas tanecznych walczyli uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar 2006
O podwyższenie klas tanecznych walczyli uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar 2006
Ubiegły weekend w elbląskim „Światowidzie" przebiegał pod znakiem tańca. Odbyły się dwa turnieje: „Bażant 2006" i „Jantar 2006".
W piątek w „Światowidzie" podczas Turnieju Tańca „Bażant 2006" spotkały się dzieci, które dopiero w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę z tańcem. Była to dla nich pierwsza okazja do wystąpienia przed publicznością i zaprezentowania swoich umiejętności. Mieli też szansę zdobyć certyfikat. Turniej składał się z trzech bloków - podczas pierwszego odbyły się pokazy tańca: ludowego, nowoczesnego i towarzyskiego. Blok drugi to „Spartakiada Tańca Sportowego" z gościnnym udziałem par z Iławy i część trzecia, podczas której swoje umiejętności zaprezentowali wszyscy uczestnicy turnieju. Publiczność dopisała, co dowodzi, że taniec w Elblągu cieszy się dużym zainteresowaniem. Ciekawostką jest, że w czasie Turnieju „Bażant 2006" na parkiecie tańczyło tysiąc nóg.
W ubiegłą niedzielę natomiast w „Światowidzie" o podwyższenie swoich klas tanecznych walczyli uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar 2006". W turnieju tańczyły pary w różnym wieku, powyżej 10 roku życia, z czterech klas sportowych. Wykonywali tańce w dwóch stylach: standardowym i latynoamerykańskim.
- Taniec przeżywa swój renesans - stwierdza Hanna Laska-Kleinszmidt z Centrum Tańca „Promyk" - w klasie D, najniższej, było tak wielu uczestników, że można było rozgrywać turnieje punktowe, do których - według regulaminu - potrzebna jest określona ilość tancerzy z określonej ilości klubów. Tancerzy było tak dużo, że trzeba było przeprowadzić ćwierćfinały, co nie zawsze się zdarzało.
Z grona elbląskich par, które startowały w turnieju, największy sukces odniosła Alicja Minkiewicz i Bartłomiej Szkutnik, którzy tańcząc w dwóch stylach zdobyli dwa złote medale. Elbląskie pary, które również wywalczyły medale, to: Mateusz Czyżyk i Justyna Breś, Urszula Hryciuk i Paweł Jacewicz, Izabella Gierulska i Michał Faliński, Dominika Jabłońska i Michał Zacharewicz, Paulina Peters i Mariusz Pilipczuk, Paulina Misiak i Tomasz Wierciński, Sylwia Fijałkowska i Paweł Jankowski, Kornelia Kosińska i Kopacz Kamil, Joanna Witkowska i Michał Wilczak, Julia Bielecka i Paweł Beńko.
Na turnieju zaprezentowały się także Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska" i grupy tańca nowoczesnego działające przy Centrum Tańca „Promyk".
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11356
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8755529

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.