Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.04.2006 09:07 Kategoria:Taniec Autor:Edyta Polkowska Placówka:Brak
W Tolkmicku wygrał Impuls II
26 grup tanecznych z powiatu elbląskiego i okolic walczyło o Grand Prix turnieju w Tolkmicku
26 grup tanecznych z powiatu elbląskiego i okolic walczyło o Grand Prix turnieju w Tolkmicku
W tolkmickim gimnazjum odbył się I Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego – Tolkmicko 2006.

Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 26 grup tanecznych z powiatu elbląskiego i okolic. Uczestnicy przyjechali na zawody z Bartoszyc, Malborka, Olsztyna, Elbląga,  Pasłęka, Młynar, Fromborka, Pogrodzia, Suchacza, Łęcza i Tolkmicka.


Zespoły rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach wiekowych 6-11 lat, 12-15 i 16-19 lat oraz w dwóch kategoriach tanecznych – „taniec nowoczesny” i „inne formy taneczne”. Zmagania poszczególnych zespołów oceniała komisja, w skład której wchodzili Katarzyna Dembowska – tancerka i choreograf hip – hop w Szkole Tańca „Pavlovic” w Olsztynie, Maria Herbst – tencerka i instruktorka tańca z Olsztyna oraz Leszek Linkowski – mistrz świata formacji standardowych z 1999 roku.


Występy zaczęły się w samo południe. Zmagania uczestników przebiegały w atmosferze przyjaznej rywalizacji. Tak miła aura udzielała się również przybyłym widzom, którzy z zapartym dechem oglądali popisy młodych tancerzy. Formuła imprezy stwarzała nie tylko możliwość prezentacji zespołów tanecznych, ale także wzajemnej wymiany pomysłów i doświadczeń, co było bardzo cennym i ważnym atutem imprezy. Sami tancerze bardzo spokojnie poddawali się dobrej zabawie w trakcie przeglądu, czego nie można powiedzieć o ich instruktorach i opiekunach. Ci - ciasno trzymali kciuki nie spuszczając wzroku ze swoich podopiecznych podczas występów.
Najważniejszą nagrodę – Grand Prix przeglądu wytańczyła grupa „Impuls II” z elbląskiego Zakrzewa. Zespół działający od września 2005 r. pod kierownictwem Andrzeja Jakubowskiego zaprezentował choreografię Moniki Zdunek pt. „Roztańczona budowa”. Zespół występował wcześniej z powodzeniem na festiwalach w Gdańsku i Elblągu pod nazwą „Shadow Stars”.
W kategorii wiekowej 6-11 lat za układ tańca nowoczesnego kolejne miejsca zdobyły zespoły: Margot, Prima II oraz Impuls III. W grupie 12-15 lat wygrały zespoły: Bursztynki, Hipnotic I oraz Margot. W kategorii wiekowej 16-19 lat na podium stanęły zespoły: Hipnotic, Imaż i Impuls I.
W kategorii wiekowej 6-11 lat za „inne propozycje taneczne” puchary zdobyły zespoły: Krasnale, Prima II i ponownie Krasnale. W grupie 12-15 lat wygrały: Impuls IV, Fleming Dragons i Prima.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11653
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10159358

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.