szukaj
Logowanie
W środę, 1 października 2025 o godz. 17:00 — w Holu Głównym CSE Światowid w Elblągu odbędzie się wernisaż wystawy „JA” — dwie fotograficzne opowieści o kobiecości", przygotowany przez kuratorkę Iwonę Wojciechowską-Salamon. Po wernisażu — film z pokazu mody „Kwiaty w Modzie” Wiesława Jackowskiego.
„JA” łączy dwa silne głosy:
Anna Nowakowska (Ja. Światło. Cień) eksploruje światło i mrok w kobiecej naturze — zdjęcia mówią o sile, czułości i ukrytym bólu.
Paulina Szramke (Ja. Tu. Teraz) zaprasza do intymnej, bezkompromisowej obecności — portrety bez masek, pełne prawdy. Obie autorki tworzą przestrzeń, w której widz staje się świadkiem i współuczestnikiem.
Wieczór uzupełnia film z pokazu „Kwiaty w Modzie” Wiesława Jackowskiego — połączenie obrazu i ruchu, które dopełnia wystawę. Kuratorka Iwona Wojciechowska-Salamon zgrabnie splecie te wątki w opowieść o nas — kobietach i społecznej wrażliwości.
Wernisaż wystawy: 1 października 2025 godzina 17:00 Hol główny CSE Światowid w Elblągu
Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska
tel 55 611 20 63
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.