Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.08.2020 12:04 Miasto:Lidzbark Warmiński Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Ewa Chotomska odwiedziła Lidzbark Warmiński

Podczas Festiwalu Książek i Ilustracji dla Dzieci Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ Lidzbark Warmiński gości znane osoby ze świata literatury i sztuki. 22 sierpnia Festiwal odwiedziła Ewa Chotomska - pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci oraz scenarzystka programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych.

Pamiętacie? Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek – tytuły niezapomnianych programów współtworzonych przez Naszego Gościa. Pani Ewa jest także autorką tekstów do piosenek dla dzieci, które stały się znane, m.in.: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja. Ewa Chotomska jest również autorką takich książek, jak Pamiętnik Felka Parerasa, Zając Poziomka, Hopsasa Felka Parerasa oraz Kuchenny alfabet w zagadkach. W 2019 roku została laureatką Orderu Uśmiechu.

W sierpniowe południe – w Hotelu Krasicki odbyło się spotkanie w rodzinnej, zabawowej atmosferze, dedykowane najmłodszym.  Podczas spotkania pani Ewa, ubrana w kolorowy kapelusz i boa Ciotki Klotki mówiła o sobie, swojej twórczości, pracy w telewizji. Opowiadała ciekawe historyjki o powstawaniu niektórych piosenek i książek. Jej wypowiedzi urozmaicały wierszyki, zagadki i rymowanki. Dzieci z ochotą brały udział w rozwiązywaniu zagadek np. z „warzywnego ogródka”, a każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana upominkiem. Wszyscy chętnie włączali się do wspólnego śpiewania. Było to bajkowe, rozśpiewane spotkanie z Ciotką Klotką.

Wieczorne - kameralne spotkanie w Oranżerii Kultury przebiegło w przemiłym, rodzinnym nastroju. Były opowieści o mamie Pani Ewy – wybitnej poetce Wandzie, o ich wzajemnych relacjach, wspomnieniach z dzieciństwa. A potem o własnej drodze zawodowej, jak spełniła swoje marzenie o "lataniu" i skąd się wzięła Ciotka Klotka.

Ewa Chotomska - osoba słoneczna, uśmiechnięta i kreatywna znalazła czas na pogawędki z każdym z osobna. „Lidzbarka Warmińskiego wcześniej nie znałam – teraz poznałam i pokochałam”. Tak napisała w Księdze Gości nasza Ciotka Klotka po wieczornym spotkaniu w Oranżerii.

Spotkania odbyły się w ramach Festiwalu Książki i Ilustracji dla Dzieci Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia", Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury i HOTEL KRASICKI**** GOŚCI OD WIEKÓW.

Zadanie Festiwal Książki i Ilustracji dla Dzieci Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11080
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6140373

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.