Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.08.2020 08:56 Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
9 edycja profilaktycznej kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM

W tym roku już po raz 9. odbywać się będzie kampania społeczna DOTYKAM=WYGRYWAM. Jak zawsze w październiku w całej Polsce ruszy akcja reCYClingu, czyli zbiórka biustonoszy, których już nie używamy, a które nadal są w dobrym stanie. W ubiegłym roku w akcję włączyły się kancelarie prawne, przedszkola, sklepy spożywcze, siedziby redakcji, urzędy gminy, gabinety ginekologiczne, szpitale etc. Dzięki ich zaangażowaniu do reCYClingu zebrana została rekordowa ilość biustonoszy.

Osoby indywidualne, grupy i instytucje chętne do udziału w tegorocznej zbiórce mogą wysłać swoje zgłoszenia poprzez link: https://bit.ly/formularzDW W zamian za każdy oddany biustonosz marka Panache przekaże 20 zł bon rabatowy na zakup nowego, dobrze dopasowanego biustonosza. Środki uzyskane z reCYClingu, podobnie jak w latach poprzednich, zostaną przekazane Stowarzyszeniu Amazonki Ruch Społeczny oraz Fundacji Wsparcie na Starcie na wsparcie walki z rakiem piersi. 

O DOTYKAM=WYGRYWAM 

 

Głównym celem kampanii jest promocja zdrowia piersi poprzez regularne ich samobadanie i dbanie o nie przez noszenie dobrze dobranego biustonosza. Do zmiany zachowań w obszarze profilaktyki namawiają ambasadorzy DOTYKAM=WYGRYWAM, a wśród nich: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Marzena Rogalska, Kinga Zawodnik, Aleksandra Kisio, Karolina Szostak, Lidia Kalita, Anna Iberszer, Anna Męczyńska, Paulina Koziejowska oraz dwóch panów: Qczaj i Michał Piróg. W gronie ambasadorek kampanii znalazły się także influencerki: Ola Nowak, Siostry ADiHD, Laura Ogrodowczyk, Karolina Cwalina, Anna Jaworska (MumMe.pl), Miss Polonia Karolina Bielawska . 

 

W tym roku każdy z nas może wesprzeć DOTYKAM=WYGRYWAM️ 

 

- Osoby, którym przesłanie kampanii jest bliskie, w ubiegłym roku spontanicznie postanowiły zaangażować się w zbiórkę nieużywanych biustonoszy. Indywidualne i instytucjonalne inicjatywy, które kiełkowały jak grzyby po deszczu w różnych miejscach Polski, zaowocowały rekordowym wynikiem zebranych biustonoszy. 29 699!!! W tym roku mamy nadzieję pobić ten rekord – mówi Izabela Sakutova, międzynarodowy ekspert braffitingu, pomysłodawca kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM. - Zachęcamy do włączenia się w największą inicjatywę reCYClingową w Polsce i zbieranie u siebie w firmie, szkole, w lokalnym sklepie biustonoszy, których już nie nosimy, a którym w nurcie zero waste chcemy nadać drugie życie. Im więcej uda nam się ich zebrać, tym więcej środków przekażemy na działania profilaktyczne i wspierające w obszarze walki z rakiem piersi. 

 

Aby zostać wolontariuszem 9 edycji kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM i odebrać pakiet zawierający kosz do reCYClingu, bony rabatowe Panache oraz materiały edukacyjne, wystarczy wypełnić formularz umieszczony na stronie: https://bit.ly/formularzDW . Zbiórka biustonoszy odbywać się będzie od 1 do 31 października. 

 

Książka CEGIEŁKA

 

Jako dodatkowe wsparcie 9 edycji kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM i Fundacji Wsparcie na Starcie, budującej zdrowe nawyki dotyczące piersi wśród nastolatek, organizatorka kampanii i ekspertka brafittingu, Izabela Sakutova, napisała charytatywnie swoją drugą książkę „Pokochaj swoje piersi. Biustopozytywny poradnik dla dziewcząt i ich mam”. Przemawiające do wyobraźni ilustracje do książki wykonała Magda Danaj Porysunki. Książka jest kompletnym, praktycznym przewodnikiem dla zdezorientowanych nastolatek i ich mam, obalającym mity związane z rozwojem piersi, profilaktyką raka piersi i doborem biustonosza. To wiedza podana w łatwo przyswajany sposób, tworząca w młodych kobietach zdrowe nawyki na przyszłość 

i wspierająca w nich poczucie pewności siebie przez biustopozytywne podejście do życia oraz przez podjęcie rozmowy na temat uczuć i emocji związanych z piersiami. 

 

Już teraz można kupić książkę w przedsprzedaży pod linkiem https://bit.ly/PokochajSwojePiersi , a od października biustopozytywna książka będzie dostępna w profesjonalnych sklepach brafittingowych, których adresy znajdą się na stronie www.dotykamwygrywam.pl

 

Całościowy zysk ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na stworzenie przez fundację Wsparcie na Starcie mobilnej aplikacji, która służyć będzie jako pomoc edukacyjna dla nastolatek. Głównym zadaniem aplikacji będzie promowanie profilaktyki raka piersi poprzez naukę samobadania oraz poznanie i zapobieganie symptomom źle dobranego biustonosza. 

 

TROCHĘ STATYSTYK - NOWOTWÓR PIERSI W POLSCE 

W Polsce, pomimo wielu lat prowadzenia działań edukacyjnych, rak piersi znajduje się na pierwszym miejscu wśród diagnozowanych nowotworów (prawie 25%). W ciągu ostatnich trzech dekad zachorowalność na nowotwory złośliwe piersi wzrosła ponad dwukrotnie. Ponad 18 000 kobiet co roku słyszy diagnozę: „ma pani nowotwór złośliwy piersi” według danych Krajowego Rejestru Nowotworów. Ponad 5 000 kobiet co roku umiera. Głównym powodem jest zbyt późne wykrycie nowotworu. Wczesne wykrycie nowotworu zwiększa prawdopodobieństwo wyleczenia niekiedy nawet w 100 procentach. A według lekarzy najlepszym sposobem na jego wczesne wykrycie jest dokładne poznanie własnych piersi 

i comiesięczne samobadanie. Mimo wielu lat działań edukacyjnych wciąż tylko 2-3% kobiet wykonuje je poprawnie i regularnie (co miesiąc). 

 

 

Poznaj historię kampanii na stronie www.dotykamwygrywam.pl 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11115
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6490606

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.