Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.07.2020 07:55 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Galeria El
Śniadanie na trawie - 4 wakacyjne spotkania

Jest pogoda, jest miejsce, są chęci i jest potrzeba! Centrum Sztuki Galeria EL rozpoczyna cykl 4 wakacyjnych spotkań pod hasłem „Śniadanie na trawie”. Wykorzystując niechcący rozsławiony trawnik na dziedzińcu połączą muzykę na żywo, Szkicologię – warsztaty graficzne, aktywność ruchową i kulinarną – czyli mix dla ciała i dla ducha. Pierwsze spotkanie w niedzielę 5 lipca od 10:00 do 14:00.

- Idea - niedzielny poranek i południe spędzamy razem słuchając muzyki na żywo (zespoły i DJe), dowiadując się ciekawostek ze świata sztuki i próbując sił na tym polu – Szkicologia czyli warsztaty graficzne (zajęcia poprowadzą lokalni i przyjezdni artyści), rozmawiając, bawiąc się, grając w gry oraz oczywiście zajadając pyszną eko szamkę - kulinaria - opowiadają organizatorzy. - Sami przygotowujemy sobie śniadania z przyniesionych produktów lub tych, które będą dostępne w GEL (odwiedzą nas osoby z własnymi przetworami). W planie jest też trochę aktywności ruchowej, bo dbamy o duszę, ale też o ciało (tu przydadzą się maty do ćwiczeń).

Należy wziąć ze sobą kocyki. Na miejscu do dyspozycji będą pufy i leżaki.

UWAGA - śniadania na trawie, zgodnie z samym tytułem, planowane są wyłącznie na trawie. W przypadku fatalnej pogody nie są przenoszone do wewnątrz Galerii EL, a najwyżej  na inny termin. Decyzję podejmowane będą z samego rana każdej śniadaniowej niedzieli.

Wstęp na wszystkie wydarzenia BEZPŁATNY

PROGRAM ŚNIADAŃ NA TRAWIE:

5 lipca godz. 10:00 - 14:00
MUZYKA – Delay_OK  (elektronika, transe, wariacje. Muzycy totalni: Jacek Prościński, Piotr Chęcki, Szymon Burnos)
Delay_OK zagra dla nas jako kolejne wydarzenie w ramach "Elbląskiego Święta Muzyki 2020"
SZKICOLOGIA - za ten element spotkania dzierżąc ołówek, farbkę, wałki (i w wałkach na głowie) odpowiadać będzie mityczna (i prawdziwa jednocześnie) Helen. Temat spotkania - "Czy odbije nam palma?"
KULINARIA - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne z ogródka i kuchenki Doris.
RUCH - zajęcia z jogi poprowadzi Dorota Pawłow

19 lipca godz. 10:00 - 14:00
MUZYKA - mamy w planie żywe granie Dudzin Dolar Very Trio. Analogowo elektryczne transe na energię elektryczną, bzy i gzy oraz kilka kichnięć odpyłkowych.
DuDoVe Trio zagra dla nas jako kolejne wydarzenie w ramach "Elbląskiego Święta Muzyki 2020"
SZKICOLOGIA - do świata prostych graficznych fiku-miku, które potem każdy będzie mógł zabrać i sprzedać zostając krezusem, zaprasza Bogdan Kiliński. Zajęcia odbędą się pod hasłem „Parasolki na pogodę i niepogodę”.

RUCH – do jogi tańca zaprosi Iza z Holistis
KULINARIA - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

02 sierpnia godz. 10:00 - 14:00
MUZYKA - tu za tupanie nóżką odpowiadać będzie DJ S.Move. Dorastał w Chicago. Kiedy dorósł stwierdził, że najlepsza publiczność jest w Elbląg, Poland. Spodziewajcie się skocznych melodii!
SZKICOLOGIA - tę część poprowadzi Łukasz Zedlewski , którego wystawa grafik będzie miała akurat swój finał w Galerii EL. Będzie węglowo!

RUCH – różne fitnessowe sztuczki pokaże nam Maszka.
KULINARIA - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

16 sierpnia godz. 10:00 - 14:00
MUZYKA - z polichlorku winylu soulowo-funkowo-jazzowe smaki zaproponuje Kolega Kierownik. Za drugą część muzyki na żywo odpowiadać będzie The Foggy Day, który poprowadzi nas przez krainę ambientu.
SZKICOLOGIA - Temat na dziś: "Potworne potwory i monstrualne monstra-o potworach w kinie".
Porozmawiamy o genezie i ewolucji wizerunku potwora w kinie od Golem'a do Bloba. Spróbujemy także narysować autorskie monstra. Wszystko odpowiednio pisaczkiem zepnie Janusz Kozak vel GORE77

RUCH – może tańce?
KULINARIA - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

Całość realizowana jest dzięki wsparciu Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11143
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6971789

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.