Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.02.2020 10:43 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa już za miesiąc

To już ostatnie chwile żeby wysłać zgłoszenia do udziału w prezentacjach konkursowych w XXIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego.

Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego i już po raz 24 skupi miłośników dbałości i uważności słowa. Miłość. To temat głęboki i niezwykle rozległy. Był i nadal jest, inspiracją największych i najwybitniejszych artystów. Uczucia można wyśpiewać, wyrecytować i poruszyć serca odbiorców, a tym samym odrobinę zmieniać świat na lepsze. Tak jak kropla drąży skałę, tak ideą naszego Festiwalu jest ciągłe dążenie do zachowania w użyciu czystości kultury słowa, tak mocno marginalizowanym w dzisiejszych czasach.   

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa "...czy to jest kochanie?" odbędzie się w dniach 21-22 marca w Elblągu. Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 21 marca, o godzinie 10.00 na „Scenie na Piętrze” i potrwają do godziny 15.00, natomiast od godziny 17.00 do 20.00 w Dużej Sali Kina Światowid prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej. Przesłuchania uczestników są otwarte dla publiczności.

W niedzielę, 22 marca, o godz. 18.00 finaliści obu kategorii zaprezentują się w Koncercie Laureatów, podczas którego poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji Festiwalu. Koncert galowy uświetni Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem i Warsaw Opera Quartet.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Sponsorami Festiwalu są: Hotel Anders Resort&Spa w Starych Jabłonkach, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Ubezpieczenia „Perfect” Stanisław Jasina, „Optima” - profesjonalne artykuły chemii gospodarczej. Festiwal zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Szczegółowe wytyczne można znaleźć w regulaminie konkursu – na stronie internetowej Festiwalu (link: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10970
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5905265

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.