Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.10.2019 13:40 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Potencjał edukacyjny Kanału Elbląskiego

W poniedziałek, 28 października odbędzie się w Elblągu konferencja skierowana do nauczycieli, będąca podsumowaniem projektu „Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego”. Kanał Elbląski zostanie pokazany jako modelowy przykład prezentacji możliwości wykorzystania zasobów cyfrowych w edukacji.

Projekt „Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego” trwał dwa lata. W tym czasie Regionalna Pracownia Digitalizacji zeskanowała pięć zespołów pochylni, przygotowała wirtualny spacer po Kanale oraz symulację VR, w której można wcielić się w maszynistę lub sygnalistę. Na koniec w projekcie zaplanowano konferencję skierowaną przede wszystkim do nauczycieli z Elbląga i okolic.

- Głównym celem konferencji podsumowującej jest zachęcenie edukatorów do używania narzędzi cyfrowych w swojej pracy zawodowej, a także ukazanie możliwości i efektów pracy z zasobami cyfrowymi w edukacji nie tylko regionalnej – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, kierownik RPD, koordynator projektu.

Na konferencji będzie można poznać Kanał Elbląski jako zabytek klasy światowej, wziąć udział w warsztatach dot. walorów edukacyjnych Kanału oraz wykorzystaniu jego cyfrowego potencjału, poznać symulacje VR i AR z nim związane.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: rpd@swiatowid.elblag.pl. W zgłoszeniu musi znaleźć się imię i nazwisko oraz miejsce zatrudnienia (nazwa szkoły). 

Organizatorem konferencji jest CSE "Światowid" w Elblągu, współorganizatorami: Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

PLAN KONFERENCJI „Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego”

28.10.2019 r. godz. 11.00 – 16.00 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, sala kameralna Kina Światowid

11.00 - 11.10 – powitanie gości

11.10 - 11.45 – Regionalna Pracownia Digitalizacji – Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego

11.45 - 12.30 – prelekcja Sławomira Dylewskiego „Kanał Elbląski jako zabytek klasy światowej”

12.30 - 12.45 – przerwa

12.45 -14.45 – warsztaty: „O wykorzystaniu cyfrowych zasobów w edukacji” prowadzący: Alicja Szulc oraz „Potencjał Krainy Kanału Elbląskiego do edukacyjnego zagospodarowania” prowadzący: Stanisława Pańczuk.

14.45 - 16.00 – prezentacja aplikacji edukacyjnej VR, symulującej obsługę maszynowni statku na Kanale Elbląskim, a także wykorzystania materiałów cyfrowych o Kanale w edukacji dzieci i młodzieży.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11115
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6480205

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.