Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.12.2019 11:30 Miasto:Elbląg Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Krzysztof Chaja, Kamil Czyżak Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Warsztaty dla edukatorów i seniorów - relacja filmowa

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z warsztatów organizowanych w ramach projektu "Elbląscy edukatorzy dla seniorów".

W okresie od 1 grudnia 2018 do 30 listopada 2020 r. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje projekt pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów/ Elbląg educators for seniors”.
Istotną część tego projektu stanowił cykl międzynarodowych warsztatów dla edukatorów i seniorów, które od września do grudnia 2019 r. trzykrotnie odbyły w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
Kilkudniowe warsztaty skierowane były do edukatorów, którzy przygotowują ofertę dla osób starszych. Podczas tych zajęć edukatorzy z zaangażowanych instytucji, a zarazem partnerzy projektowi, dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą. A była to wiedza z zakresu organizacji wolontariatu senioralnego i dobierania oraz prowadzenia niestandardowych zajęć z wykorzystaniem oryginalnych technik pracy, odnoszących się do kultury i tradycji danego kraju. Celem tych spotkań było zapoznanie elbląskich edukatorów z nowymi trendami w edukacji senioralnej, a także poszerzenie kompetencji i wiedzy animatorów, umożliwiając im pracę w międzynarodowym zespole.
Podczas każdego z tych spotkań, w ostatni dzień warsztatów instruktorzy gościnni prowadzili pokazowe zajęcia dla grupy seniorów, które obserwowali animatorzy z instytucji goszczącej. Dzięki temu poznali zastosowanie omówionych form pracy w praktyce.
Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów – Hiszpanii, Włoch i Niemiec.
Partnerzy: Hiszpania (Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible), Włochy (EURO-NET), Niemcy (International Exchanges Berlin GbR).
Program „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11115
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6470391

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.