Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.11.2019 07:09 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Sesja jazzowa w Krypcie
Na zdjęciu od lewej: Tomasz Grzegorski i Paweł Urowski.
Na zdjęciu od lewej: Tomasz Grzegorski i Paweł Urowski.

Klub Środowisk Twórczych zaprasza na kolejną sesję jazzową po przerwie. We wtorek, 19 października improwizować będą: Aleksandra Mońko-Allen, Tomasz Grzegorski, Szymon Zalewski, Kacper Skolik.

Aleksandra Mońko-Allen – pianistka klasyczna i jazzowa, kompozytorka. W 2001 r. ukończyła Akademię Muzyczną - Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli i od następnego roku kontynuowała naukę w City College of New York u boku takich muzyków jak: John Patitucci, John Hicks, Ronney Mathews czy Geri Allen. W 2010 r. ukończyła  University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville, Maryland, komponując na Chór. W Waszyngtonie współpracowała z artystami pierwszej ligi, takimi jak:  Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha i Vanessa Williams. Zagrała w "Tribute to Charlotte Holloman" na University of the District of Columbia w 2011. Dwukrotnie  zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Komedy.

Tomasz Grzegorski - ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach - Wydział Jazzu oraz Muzyki Rozrywkowej.  Debiutował w 1997 r. w formacji Eryka Kulma „Quintessence”. Do 2003 r. był zdobywcą pierwszych nagród na 6. festiwalach.  W l. 2005-2013 współpracował ze światowej sławy skrzypkiem  Nigelem Kennedym.  Grali razem koncerty na całej kuli ziemskiej. Nagrywał i współpracował również  m.in. z: Markiem Bałatą, Januszem Muniakiem, Andrzejem Cudzichem, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Groborzem, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Josef Sosoka Jazz Family, Lazaro Cruzem i wieloma innymi gwiazdami jazzu.  Występował na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. W Polsce między innymi: Jazz Jamboree,  Jazz nad Odrą, Komeda Jazz Festiwal.

Szymon Zalewski - basista i kontrabasista, absolwent studiów licencjackich  na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr Piotra Kułakowskiego. Współpracował z big bandami pod dyrekcją: Leszka Kułakowskiego, Jana Konopa, Aleksandry Tomaszewskiej, oraz Christiana Botzeta. Uczestniczył        w warsztatach prowadzonych m.in. przez Kurta Rosenwinkela, Bena van den Dungen, Grega Osby, Piotra Wojtasika, Timucina Sahin oraz w warsztatach International Jazz Platform w Łodzi. Obecnie wraz z kwartetem jest w trakcie przygotowań autorskiego materiału z pogranicza jazzu i muzyki improwizowanej.

Kacper Skolik – perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Obecnie studentAkademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej dr Tomasza Sowińskiego. Bierze udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych.  Jest jednym z perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez końca”. W zeszłym roku został finalistą konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”.    

Rozpoczęcie jam session ok. godz. 20.00. Wstęp wolny, ale zachęcamy bywalców do finansowego wsparcia Klubu Krypta w jego dalszych działaniach jazzowych.

Klub Środowisk Twórczych KRYPTA mieści sie w podziemiu C.S. Galerii EL.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11145
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6979127

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.