Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.06.2019 15:14 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:inf.nadesł. Placówka:Kino Światowid
Baltic Identity Film Tour

Zastanawiałeś się kiedyś czy region, w którym powstał film ma wpływ na jego treść? Co łączy filmy stworzone przez mieszkańców nadbałtyckich krajów? 26 czerwca o godz. 18:00 Kino Światowid zaprasza na projekcję w ramach "Baltic Identity Film Tour"!

„Baltic Identity Film Tour” to zestaw 8 filmów krótkometrażowych z nadbałtyckich krajów: Niemiec, Litwy, Szwecji oraz Polski. Filmy zostały wybrane na międzynarodowej konferencji i będą wyświetlane we wszystkich krajach partnerskich, w tym 8 z nich również w Kinie Światowid. Ich tematem przewodnim jest tożsamość mieszkańców regionu Morza Bałtyckiego.

Pokaz jest realizowany w ramach projektu FilmNet South Baltic Film & Culture Network, w którym partnerem wiodącym jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Projekt zapewnia funkcjonowanie w ramach sieci współpracujących ze sobą instytucji z różnych krajów. Przyczyni się to do wymiany doświadczeń i transferu wiedzy pomiędzy instytucjami partnerskimi poprzez dzielenie się doświadczeniem.

Po projekcji filmów odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dr hab. Krzysztof Kornacki – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, filmoznawca i Kierownik katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej. Uczestniczyć będą w niej specjaliści z dziedziny socjologii, filmoznawstwa i wiedzy o kulturze. Pierwszym z nich jest dr Agata Bachórz – socjolożka oraz członkini zespołu Pomorskiego centrum Badań nad Kulturą UG. Wiedzą o filmach skandynawskich podzieli się z nami dr Sebastian Jakub Konefał – filmoznawca  i znawca kinematografii krajów skandynawskich. Z kolei kwestie kulturowe poruszy dr Magdalena Sacha –  kulturoznawczyni naukowo zajmująca się m.in. regionalistyką oraz pograniczami kulturowymi.

Wydarzenie odbędzie się  26 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 w sali kameralnej Kina Światowid. Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki czekają do odbioru w kasie kina).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10960
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5852914

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.