Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.05.2019 09:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:inf.nadesł. Placówka:Kino Światowid
Pomysł na Dzień Dziecka

Czym tym razem obdarzyć swoją pociechę w Dzień Dziecka? To pytanie zadaje sobie każdy rodzic. Smartfon? Tablet? Kolejna zabawka, która straci na uwadze po dwóch dniach? A może tym razem obdaruj dziecko miłością, poświęconym czasem i budowaniem wspomnień?

W dzisiejszych, zabieganych czasach często zapominamy o tym jak ważny jest czas spędzany
z dzieckiem, co później odbija się na jego psychice. Nic nie zastąpi czasu, który mu ofiarujemy. Już dawno udowodniono naukowo, że dzieci, którym poświęca się dużo uwagi i które czują, że mają wsparcie w dorosłych, lepiej radzą sobie w dorosłym życiu i łatwiej budować im relacje międzyludzkie.

- Spraw by Twoje dziecko zapamiętało tegoroczny Dzień Dziecka i mile go wspominało jeszcze przez długie lata! Kino Światowid z takim założeniem wymyśliło specjalnie na ten dzień „Rodzinną rozgrzewkę” - mówią organizatorzy.

Niezapomnianym wydarzeniem na pewno będą Filmowe Rozgrywki podczas, których w 3-osobowych zespołach rodzinnych będzie można zmierzyć się z zagadnieniami filmowymi. Idealną pamiątką z tego dnia może stać się materiał, który będzie można wykonać podczas Warsztatów filmowych dla rodzin. Wspólnie będzie można stworzyć na nich filmy krótkometrażowe, zawierające gotowe materiały (zdjęcia rodzinne czy nagrania).

- Jeżeli uważacie, że to jednak nie Wasza bajka, zawsze możecie zagościć na przeglądzie filmowym - zachęcają organizatorzy. -  W repertuarze znajdują się takie produkcje jak "Paskudy", "Panda i banda", "Mamy talent" czy "Dzień czekolady".

Nie zapominając o najmłodszych dzieciach, przygotowane zostały również dwie projekcje w ramach Filmowych Poranków –  zestawy filmów krótkometrażowych "Żubr Pompik" oraz "Przytul mnie", dla urozmaicenia tego czasu, na dzieci czeka również niezapomniana zabawa z animatorem. Dodatkowo Kino Światowid na 3 dni (31 maja – 2 czerwca) zamieni się w Filmowy Plac Zabaw! Od 12:00 do 18:00 będzie można stanąć ze swoim dzieckiem za kamerą i sprawdzić się w roli reżysera, wystąpić w filmie jako aktor, a także samodzielnie zmontować efekty swojej pracy.

- Jeżeli chcesz jeszcze lepiej zrozumieć swoje dziecko, a filmy i bajki, które ogląda czasami Cię przerażają możesz wziąć również udział w darmowych warsztatach z psychoterapeutą - "Emocje się liczą", z których dowiesz się o emocjach jakie wywołują filmy w najmłodszych widzach, a także o tym, jak mądrze i świadomie wybierać projekcje dla dzieci - dodają organizatorzy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej http://kino.swiatowid.elblag.pl

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5649273

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.