Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.05.2019 09:21 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:inf.nadesł. Placówka:Kino Światowid
Edukacja filmowa w Kinie Światowid

Jesteś nauczycielem i chcesz zainteresować uczniów sztuką filmową? A może jesteś rodzicem i uważasz, że twoje dziecko za mało czerpie przyjemności z nauki? Połącz przyjemne z pożytecznym i zapisz klasę na cykl zajęć w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Światowid!

Program przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, skierowany jest do szkół oraz przedszkoli i ma na celu przygotowanie młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru filmowych dzieł. Polega on na tym, że uczniowie wraz ze swoim nauczycielem przychodzą raz w miesiącu do kina (od października do kwietnia), gdzie czeka ich multimedialna prelekcja poświęcona konkretnym zagadnieniom oraz seans filmowy. Po obejrzeniu filmu uczniowie mogą wziąć udział w dyskusji. Dodatkowo nauczyciele dostają materiały dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach szkolnych tj. informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów itp.

Udział w programie NHEF to doskonały pomysł na uatrakcyjnienie szkolnych zajęć poprzez pracę z materiałami audiowizualnymi. Uczniom zostają przedstawione filmy wartościowe pod względem artystycznym i poznawczym, nowości oraz tytuły należące do kanonu polskiej i światowej kinematografii. Poza tym lekcje w kinie stanowią doskonałe przygotowanie do odbioru tekstów kultury i omawiania nowych zagadnień z zakresu wielu dziedzin i przedmiotów. Dodatkowo prezentowane obrazy rozbudzają ciekawość świata, pomagają w rozwijaniu zainteresowań i kompetencji u ucznia, zachowując przy tym program zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Każda grupa wiekowa może uczestniczyć w cyklu dopasowanego do konkretnego etapu edukacyjnego:

-  przedszkole - CHODZĘ DO KINA

-  szkoła podstawowa klasy I-III - FILMOWI BOHATEROWIE

-  szkoła podstawowa klasy IV-VI - KINO WSPÓŁCZESNE

-  szkoła podstawowa klasy VII -VIII - DOJRZEWANIE W KINIE

-  szkoła ponadgimnazjalna - TRUDNE TEMATY oraz FILMOWA HISTORIA POLSKI

Żeby zapisać uczniów na cykl, wystarczy do 4 października wypełnić formularz online. Link znajdziecie na stronie internetowej Kina Światowid. Bilet na jedno takie spotkanie kosztuje 10 zł, chociaż lepiej wykupić karnet na wszystkie lekcje. Koszt takiego karnetu to 35 zł dla przedszkolaków i 49 zł dla ucznia szkoły podstawowej i ponadgimnazjalnej. Nauczyciele biorą udział w zajęciach nieodpłatnie. Istnieje też możliwość sfinansowania karnetu dla osób w trudnej sytuacji materialnej (maks. 2-3 osoby z klasy).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10967
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5897754

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.