Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.05.2019 09:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:inf.nadesł. Placówka:Kino Światowid
Co podczas Rodzinnej Rozgrzewki

Rozgrzewamy się kulturalnie i filmowo, a przede wszystkim rodzinnie! Kino Światowid zaprasza od 31 maja do 2 czerwca na Rodzinną Rozgrzewkę - wydarzenie, podczas którego będzie okazja nie tylko obejrzeć świetne filmy, ale szansa, by wspólnie uczestniczyć w warsztatach i konkursach.

 „Rodzinna rozgrzewka” to zapowiedź większego wydarzenia, jakim docelowo ma być Festiwal Filmów Familijnych. To sprawdzian zarówno dla widzów, jak i dla nas, czy taka forma spędzania wspólnego czasu w kinie, w naszym mieście cieszyć się będzie powodzeniem. Przez trzy dni od 31 maja do 2 czerwca na dzieci i opiekunów czeka szereg atrakcji.

Przegląd filmów familijnych

Na początek proponujemy przegląd filmów dla dzieci i młodzieży. Wśród tytułów, które obejrzą najmłodsi widzowie będą: „Paskudy", „Panda i banda", „Mamy talent" oraz „Dzień czekolady".

Projekcje w ramach cykli „Kino dla mam" oraz „Filmowe Poranki" z animatorem

Przy okazji Rodzinnej Rozgrzewki nie zapomnieliśmy o rodzicach. Dlatego też, jednym z punktów programu będzie kolejna odsłona cyklu "Kino dla mam". To specjalnie przygotowany seans, na który opiekunowie mogą przyprowadzić najmłodsze dzieci (do 3 lat). Podczas projekcji będą przyciemnione światła oraz przyciszony dźwięk.

31 maja o godzinie 10:00 rozpocznie się pokaz filmu „Wymarzony".

Dla najmłodszych, być może nie uczestniczących nigdy wcześniej w seansach dzieci, przygotowaliśmy 2 projekcje w ramach Filmowych Poranków. Oprócz zestawów filmów krótkometrażowych – „Żubr Pompik" (1.06 godz. 10:00) oraz „Przytul mnie" (2.06 godz. 10:00), na widzów czeka również zabawa z animatorem.

Warsztaty filmowe dla rodzin i Filmowe Rozgrywki

Ideą przyświecającą Rodzinnej Rozgrzewce jest wspólne spędzanie czasu. Stąd nasza propozycja, by dzieci i opiekunowie mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których będzie możliwość stworzenia filmów krótkometrażowych, zawierających gotowe materiały (zdjęcia rodzinne, nagrania).

Drugim wydarzeniem będzie konkurs wiedzy o filmie - Filmowe Rozgrywki. Quiz filmowy to szansa, by w 3-osobowych zespołach rodzinnych zmierzyć się z zagadnieniami filmowymi. Jeżeli znacie kinematografię dziecięcą, wiecie czym zajmuje się reżyser albo jaka jest różnica między animacją rysunkową i lalkową - pytania nie powinny stanowić problemu.

Warsztaty z psychologiem dla rodziców - "Emocje się liczą"

O tym jak ważne są kategorie wiekowe przypisywane do konkretnych filmów - mało kto wie. Dlatego zaprosiliśmy psycholożkę - Sylwię Wojtysiak, aby opowiedziała nam o emocjach jakie wywołują filmy w najmłodszych widzach, a także o tym, jak mądrze i świadomie wybierać projekcje dla dzieci.  Wstęp na warsztaty jest wolny, obowiązują zapisy: kino@swiatowid.elblag.pl (temat: Warsztaty "Emocje się liczą").

Filmowy plac zabaw

Filmowy Plac Zabaw to przestrzeń, dla dzieci i młodzieży, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedzjący będą mogli stanąć za kamerą i sprawdzić się w roli reżysera, wystąpić w filmie jako aktor a także samodzielnie zmontować efekt swojej pracy. Plac będzie dostępny dla zwiedzających przez cały czas trwania Filmowej Rozgrzewki (31 maja – 2 czerwca) w godzinach od 12:00 do 18:00.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10877
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5425731

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.