Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.12.2018 08:34 Kategoria:Wydarzenia Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wszystkie kulturalne drogi prowadzą do Rzymu

W ostatnim tygodniu listopada wyjechaliśmy na drugą, ostatnią już, mobilność zagraniczną w ramach projektu “Zorientuj się i podaj dalej!” dofinansowanego z programu Erasmus+.

Podczas pięciodniowego szkolenia przygotowanego przez naszego partnera Associazione di Promozione Sociale e Culturale Le Rondini - Roma sprawdzaliśmy co ciekawego oferują,  szczególnie osobom dorosłym, włoskie instytucje kultury. Do Elbląga wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i z nowymi pomysłami na działania!

Mieliśmy okazję odwiedzić zarówno instytucje kultury, biblioteki, stowarzyszenia kulturalne czy prywatny teatr! Wszędzie tam kultura była postrzegana jako sposób na włączenie społeczne, ciekawe spędzanie czasu wolnego oraz, a może przede wszystkim, możliwość bycia aktywnym także na emeryturze.

Uczestniczyliśmy również m.in. w konferencji poświęconej turystyce kulturalnej „Z lokalnego na globalny: innowacje, trendy i strategie w turystyce” zorganizowanej przez stowarzyszenie Associazione Civita. Było to dla nas ciekawe doświadczenie – dowiedzieliśmy się m.in. że rzymskie instytucje zajmujące się kulturą i turystyką dopiero odkrywają konieczność bycia obecnym w social mediach czy komunikacji w języku angielskim.


Mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach języka angielskiego dla osób dorosłych, które prowadzili wolontariusze z międzynarodowego uniwersytetu – zajęcia prowadzone przez studentów z Ameryki były okazją nie tylko do podszlifowania znajomości tego języka, ale także okazją do poznania innych kultur i obyczajów.

Tyle w ciągu dnia, a wieczorami był czas wolny i mogliśmy podziwiać zabytki. A tych w Rzymie nie brakuje! Brakowało tylko czasu, by zobaczyć wszystkie te cuda sztuki i architektury. Dlatego podczas pobytu przy Fontannie di Trevi każdy z uczestników wrzucił do wody po drobnej monecie – podobno gwarantuje to powrót do Rzymu. Mamy nadzieję, że to się sprawdzi!

A teraz czas na podsumowanie naszego projektu i wdrożenie w życie nowych pomysłów. Rok 2019 zapowiada się ciekawie!

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10870
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5415100

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.